uzak masaüstüne baglanamama

Başlatan teknikelektronikci, 05 Şubat 2009, 23:13:38

teknikelektronikci

merhaba arkadaslar

daha önceden ayni ag üzerinden ( ana bilgisyar lan 2.bilgisyar wlan)  2.bilgisyar üzerinden ana bilgisayara uzakmasaüstü baglantisi kurabiliyordum (bunu ana bilgisyarin bilgisyar adini girerek yapiordum) bugün bu isi net üzerinden yapmak icin modemin udp tcp ayarlarini yapip cikis ip si (statik ip) ile baglanayim dedim fakat olmadi bi türlü baglanamadim bundan vazgecip tekrar ayni eskisi gibi ag üzerinden baglanayim dedim bu sefer buda olmadi yaptigim ayarlari sildim modeme hard reset attim ama ne yaptiysam ne ag üzerinden ne de ip üzerinden baglanamiorum bu konuda tecrübeleriniz var ise paylasirsaniz memnun olurum simdiden tesekürler
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

digi_micro

güvenlik duvarını geçici olarak iptal edip deneyin

işinize yararmı bilmem ama uzak bilgisayarlar arasında bağlantı kurup
hertürlü işlemi yapbileceğin ücretsiz güzel bir program aşağıda isterseniz indirip deneyin

http://download1.showmypc.com/ShowMyPC2963.exe

teknikelektronikci

hocam cevabiniz icin tesekür ederim
hocam firewall zaten kapali iki bilgisyardada

birde benimproblemim sadece uzak masaüstünde değil ayrica güvenlik kamerasinin programinada client baglanabiliyordum ve artik onada baglanamiorum yani benim sorunum ana bilgisarin benim pc yi görmemesi veya benim pc nin ana bilgisayari görmemesi  modemi fabrika ayarlarina getirdim ayarlar komple sifirlandi simdi ya bende sorun var ya da ana bilgisyarda :S  birde eskiden ag baglantilarimda gateway usr9110 diye bir simge yoktu bugün o da geldi nerden geldi ise anlamadim gitti :S
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

KAZIMUGUR

...usrobotics usr9110 wireless adsl modem...

teknikelektronikci

merhaba arkadaslar sonunda problemi halletim ama nasil oldu bilmiorum iki ihtimal var
1 virüs programini kaldirdigim icin
2 sistemi ocak ortlarina geri yükledigim icin

2 sidne biri ama bende bilmiorum simdilik aglar arasi baglanabiliorum simdide internet ip si baglanmaya caliscam sanirim bi problemde cikmaz

kolay gelsin

OG

FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

microcozmoz

Birebir konu içeriği ile aynı değil fakat ben genelde uzakta bulunan endüstriyel pc lere Teamviewer programı ile  bağlanıyorum.. Herhangi bir ayar yapmadan bağlantı yapmak mümkün ve kullanımı oldukça kolay..

Bağlanılacak pc'de çalıştırılacak ufak bir .exe dosyası ile sadece şifresini sizin bildiğiniz şekilde bağlantı kurmanız mümkün..

Tavsiye ederim..
"Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler."

digi_micro

Alıntı yapılan: "microcozmoz"Birebir konu içeriği ile aynı değil fakat ben genelde uzakta bulunan endüstriyel pc lere Teamviewer programı ile  bağlanıyorum.. Herhangi bir ayar yapmadan bağlantı yapmak mümkün ve kullanımı oldukça kolay..

Bağlanılacak pc'de çalıştırılacak ufak bir .exe dosyası ile sadece şifresini sizin bildiğiniz şekilde bağlantı kurmanız mümkün..

Tavsiye ederim..

http://download1.showmypc.com/ShowMyPC2963.exe

birde bu programı deneyin daha basit ve kolay olduğunu göreceksiniz kurulumda gerekmiyor üstelik. iki tarafta da aynı programı çalıştırıp bağlanılacak bilgisayar üstteki butona basıp bir şifre üretiyor ve bu şifreyi size veriyor sizde alltaki butona basıp bu şifreyi giriyorsunuz karşıdaki bilgisayarın masa üstü sizin ekranınıza geliyor
kolay gelsin

berkay_yalan

evet teamViewer programını denemelısın yanlız free surumunu bulman gerek trıal versıyonda bırkac defa baglanıyorsun free surum nette mevcut

teknikelektronikci

üstadlar cevaplar icin tesekür ederim

simdilik problemi halletim ama tavsiyeleriniz aklimda olacak belki kisa bir süre sonra simdikini degistirir bunlari deneyip kullanabilirim

kazimugur hocam evet us.robotics usr 9110