lm2576 60mA Çekiyorum çok ısınıyor nedeen?

Başlatan fractal, 09 Şubat 2009, 18:53:24

fractal

bu site baktım lm2576 arkadaş yazmış 7805 döver diye ama.gitim aldım aynısından şekildeki gibi bağladım.sadece 330uH yerine 470 uH taktım pici takınca 60 ma çekiyor ama cok ısınıyor.24 vdc ile besliyorum kartı.neden cok ısınıyor acaba?5 nolu bacağıda toprağa bağladım....hani 3 amperdi amalamadım valla..bir yardım...

teşekkürler...
Restantum cogniscutur Quantum deligutur

erkan614

relax kullandığın bobin tipi nasıl dirence benzeyen tiptekilerdense olur öyle
bak sana tavsiyem geçen rusyaya daki makinenin kart arıza yapmış  (24v yerine 220 vermiş sarhoş herif) yedek kart topladım mazemeleri kargo ile sitetdiğim için bi baktım bobin direanc tipi gelmiş hydaaa deyip
.40 veya ocivarda bi bobin telinden serçe parmağım kalınlığında boyuda 2cm lik bobin sardım lehimledim yuke bağladım baktım conovar gibin bastım silikonu paketledim gönderdim halen ses çıkmadı demekki çalışıyor

fractal

yeşil renktesilindirik.üzeri kaplı bişey.yani bu ısınma bobindenmidri.forumda diyorlar.pc beslemesinden sök oda olur.bende fazla vardı söktüm ama ondada bişey yazmıyor.siyah bişey.hendri değeri belli değil.diğer bobinlerde cok bacaklı...neden bu kadar sısındı anlamadım.60 ma yaa.daha kartımda bir sürü röle var..

ahmet2004

ipek

Burada Diyot'ta bobin kadar önemli Hızlı tip olacak şema'daki değerlere Sadık kaldınmı ???.(Schotky)

mcn

Ben şemadaki değerlere bağlı kalarak aynısını yapmıştım.Bobini de kadıköyde yazıcıoğlundan almıştım.Aynı bu resimdeki bobindendi.

55-20 volt değişken kaynakta çok güzel çalışıyor hala daha.
www.teknikyazi.com --üşenme,erteleme,vazgeçme...

fractal

o bobinler simsiyah bişey.değerini nasıl öğrenebiliriz?

erkan614

değeri okadar önmli değil resimdekine benzer bişe bul yeter tel çapı fazla ufak olmasın .30-.40 işe yarar

fractal

Murat Mert

Mükemmel çalışıyor benimde böyle bir sorunum vardı. Şimdi yok denecek kadar az ısınıyor. Tüm emeği geçenlere teşekkürler. Elinize sağlık.  :D
mert07