Haberler:

Forum kuralları güncellendi LÜTFEN  okuyunuz:  https://bit.ly/2IjR3ME

Ana Menü

hitech, portable code??

Başlatan zd, 10 Şubat 2009, 23:48:11

zd

Merhabalar,
PIC'e yaklaşık 8 sene önce asm ile tanıştım. O günlerden beri kimi zaman yoğun bir şekilde, kimi zaman gevşek bir şekilde program yazmaya devam ediyorum. Son bir seneye kadar asm kullandım. Artık programımı geliştiremez hale gelince C'ye geçmeye karar verdim ve CCS'ye geçtim. Bir arkadaşımın da yardımlarıyla mevcut asm kodumu C'ye çevirdim ve projemi geliştirmeye devam ettim. Yaklaşık 1 sene geliştirme çalışmalarım devam ettim. Şu anda PIC18F4620 %97 dolu. İlave etmem bir özellik daha kaldı ama bunu da PIC18F4682 üzerinde geliştirmeyi düşünüyorum. Ancak artık program geliştirme konusunda zorlanıyorum. RTOS kullanma ihtiyacı zaruri olmaya başladı. CCS'deki eksiklikler ve yanlışlıklar, manuel'deki hatalar (ki biz geliştiricilerin tek başvuru kaynağı var, help dosyaları ve manueller vs) beni CCS'den uzaklaştırıyor. Bu esnada Hitech veya C18'e geçmeyi düşünmeye başladım.
Lafı fazla uzattım, Sorum şu: Hitech'in başka işlemcileri de derleyebilmesi yüzünden hitech kullanmayı C18'e tercih ediyorum. (Bilmiyorum doğru mu düşünüyorum) Sizce C18 mi Hitech mi? Rtos konusunda tavsiyeniz nedir? Salvo şu anda bana biraz daha sıcak geliyor.
Selamlar.

Erol YILMAZ

Hi-Tech derleyici gerçekten sağlam,
Salvo OS'u denemedim daha ama iyi bi deneyim olacaktır :)