USB memory Bar - Autorun - Virus

Başlatan z, 13 Şubat 2009, 12:19:00

z

Daha once de sormus olabilirim. Ancak aldigim cevap ile Autorun i devre disi birakamamistim. (Belki de baska forumda sordum neyse...)

USB cubuklar ile yayilan pek cok virus var. Bunun sebebi bildigim kadariyla cubugu takinca PC nin autoruni calistirmasi. Eger usb cubuk icinde virus varsa ve autoruni modifiye etmisse cubugun takildigi PC ye virus kendini bulastiriyor.

Bu durumda autorun ozelligini pc de iptal edersek virus yayilimini engelleriz diye dusunuyorum.

XP isletim sisteminde usb ye takilan cihazlar ile AutoRun isleminin baslamamasini yada en azindan kullanici okeyi ile baslamasini nasil saglariz?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

a.zorba

Bilenler bilir . Biz maraşlilar için şehir olarak şubat ay' i bayram ,kurtuluş ,yaz in gelmesiydi. Şimdi karalar in yas in ayı oldu.

ferdem

Ben autorun ı çalıştırmamak için "Bilgisayarım" ı açtıktan sonra usb belleğin olduğu sürücü ismini adres çubuğuna yazarak açıyorum. Veya belleği takınca çıkan karşılama penceresinden "dosyaları görüntülemek için klasörü aç" seçeneğine basıyorum. Bu autorun lar dan temelli nasıl kurtuluruz bilemiyorum, a.zorba nın verdiklerini deneyelim :)

bigbey

Ben Autorun.inf dosyasını siliyorum ve yerine Autorun.inf diye bir klasor oluşturuyorum. Artık hiç bir virüs autorun işlemini gerçekleştiremiyor. :D
Ben sorunumu böyle çözdüm.
TA6R

tnen

kill autorun.bat dosyasını internetten bul ve çalıştır.

vebsel

bende internetten  bat li bir file bulmuştum o tip bir problemle karşılaştığımda bu dosyayı çalıştırıyorum hiçbir dosya kalmıyor

z

Sagolun. Kill_autorun_vbs.bat isimi gordu.

Asagidaki dosyalari text editor icine kopyalayin ve Kill_autorun_vbs.bat olarak saklayin. Ardindan calistirin.

@echo on
taskkill /im explorer.exe /f
taskkill /im wscript.exe
start reg add HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\EXplorer\Advanced /v ShowSuperHidden /t REG_DWORD /d 1 /f
start reg import kill.reg
del c:\autorun.* /f /q /as
del %SYSTEMROOT%\system32\autorun.* /f /q /as
del d:\autorun.* /f /q /as
del e:\autorun.* /f /q /as
del f:\autorun.* /f /q /as
del g:\autorun.* /f /q /as
del h:\autorun.* /f /q /as
del i:\autorun.* /f /q /as
del j:\autorun.* /f /q /as
del k:\autorun.* /f /q /as
del l:\autorun.* /f /q /as