ccs c ile AT komutu nasıl gönderilir

Başlatan macroctay, 15 Şubat 2009, 00:18:53

macroctay

Arkdaşlar bir haberleşme sistemi ile uğraşıyorum sony ericsson GT47 GSm modulum var ve pic den rs 232 ile AT komutu göndermek istiyorum nasıl yapabilirim tecrübeli arkdaşlardan destek bekliyorum herkeze kolay gelsin...
Düş Hekimi

laylaylom

Bunu direk bilgisayardan mı yoksa pic ile mi yapacaksın?

macroctay

pic ile yapıcam 16f877A veya hangisi tavsiye edilirse ama komut pic den gitmeli
Düş Hekimi

laylaylom

bende cep telefonu ile haberleşme sağlamaya çalışıyorum.Bildiklerimi aktarmaya çalışayım.
Mesajların sonunu enter ve ctrl+z ile sonlandırman lazım.AT komutlarının ne olduğu sanırım biliyorsundur.ccs de verileri puts ile yollayabilirsin.

macroctay

aslına bakarsan AT komutları hakkında da çok fazla bir bilgim yok bir kaç örnek gönderirsen çok sevinirim teşeküürler bu arada
Düş Hekimi

laylaylom

http://www.developershome.com/sms/atCommandsIntro.asp
sanırım bu link yardımcı olabilir biraz.google da AT commands şeklinde aratırsan baya bir uygulama ve pdf ler çıkıyor.onlar yardımcı olur sanırım.yine elimden gelen yardımı yaparım ama ilk önce biraz AT komutlarına bak istersen.

necati

[email]entegreterbiyecisi@yahoo.com[/email]

macroctay

arkadaşlar yardımlarınızdan ve paylaşımlarınızdan dolayı çok teşekkür ederim.
Düş Hekimi

laylaylom

umarım yardımcı olmuşuzdur...kolay gelsin

macroctay

kesinlikle yardımcı oldunuz. fakat daha fazla paylaşımlarınız olursa onlarıda incelemek isterim teşekkürler...
Düş Hekimi

kostebek

Hocam konuyla alakasız ama nereden buldunuz bu modülü fiyatı ne kadardır. Okulda projemde kullanmak istiyorum bende

macroctay

ya aslında bende daha önce bir arkdaşa almış bu modemi projesi fiyaskoyla sonuçlanınca ben kendi projemde kullanmak istedim ama zannedersem benim projede fiyaskoyla sonuçlanacak pic konusunda problemim yok ama modem işini öğrenmek lazım :D
Düş Hekimi

kostebek

Alıntı yapılan: "macroctay"ya aslında bende daha önce bir arkdaşa almış bu modemi projesi fiyaskoyla sonuçlanınca ben kendi projemde kullanmak istedim ama zannedersem benim projede fiyaskoyla sonuçlanacak pic konusunda problemim yok ama modem işini öğrenmek lazım :D

O zaman şöyle söyliyeyim. Ben de şimdi bir tane aldım Siemens MC serisi ama işte aldığım kişi bilgili olmadığı için çalışıp çalışmadığını bilmiyorum.

Ama Siemens TC serisi bir modülle uğraşan arkadaşım RS232 den çatır çatır yapıyordu hatta videosu izledim.

Modül yarın felan elimde olur. Geldiğinde bakar çalıştırmaya çalışırım. Eğer çalışırsa illaki birşeyler yaparız.

Siz şimdiden umutsuzluğa kapılmayın :)

macroctay

Alıntı yapılan: "kostebek"
Alıntı yapılan: "macroctay"ya aslında bende daha önce bir arkdaşa almış bu modemi projesi fiyaskoyla sonuçlanınca ben kendi projemde kullanmak istedim ama zannedersem benim projede fiyaskoyla sonuçlanacak pic konusunda problemim yok ama modem işini öğrenmek lazım :D

O zaman şöyle söyliyeyim. Ben de şimdi bir tane aldım Siemens MC serisi ama işte aldığım kişi bilgili olmadığı için çalışıp çalışmadığını bilmiyorum.

Ama Siemens TC serisi bir modülle uğraşan arkadaşım RS232 den çatır çatır yapıyordu hatta videosu izledim.

Modül yarın felan elimde olur. Geldiğinde bakar çalıştırmaya çalışırım. Eğer çalışırsa illaki birşeyler yaparız.

Siz şimdiden umutsuzluğa kapılmayın :)

kardeşim valla allah razı olsun yardımcı olursan ne kadar mutlu edersin beni anlatamam birde devre çalışırsa dile benden ne dilersen :D
Düş Hekimi

kostebek

Valla allah kimden razı olsun ben de anlayamadım  :D  :D

Modüle baktım durdum. Siemens MC75 ayrıca Sismkart yuvası baplantısı vs içeren ekstra board da beraberinde geldi.

İMEİ numarası kayıtlı kontrolü de yaptım. Yani herşey hazır :)

Ama valla 1 tane bile dosya bulamadım. Şimdi bir tane hocam yardımıyla Siemens le bağlantı kurmaya çalışacağım.