Buck-Boost Converter

Başlatan eLectronbLue, 04 Mart 2009, 01:50:28

eLectronbLue

Elimde değeri 0.3 ile 1.7 volt arası değişken bir gerilim var. Bunu buck- boost converter kullanarak 1.2 volta sabitlemek istiyorum. Entegre kullanmayacağım. Bobinli transistörlü olacak. Anahtarlama görevi yapan transistörü PIC 16f877 nin HPWM si yardımıyla sürüyorum fakat işin tuhaf yanı voltajda pek bir değişiklik olmuyor. Buck-Boost Converterlar ile ilgili daha çok bilgi ve tecrübeye ihtiyacım var. Bu konuda bilgisi olan üstadlardan tevrübelerini ve bildiklerini paylaşmalarını istiyorum.

ipek

eLectronbLue

Sayın @ipek

Öncelikle teşekkür ederim. Linkini eklediğiniz dökümanda sadece buck converter a örnek bir şema verilmiştir. Bu çalışma Buck Boost a göre düzenlenebilir mi?

İyi GÜNLER İyi Çalışmalar Dilerim

ipek

bu konuda bir fikrim yok fakat niye olmasın Nixie tüplü saat hastaları hep dediğiniz yöntemi kullanıyorlar genelde 12f683 yada 12f675 oluyor fakat kodu paylaşmadıkları için çalışma mantığı hakkında fikir geliştiremiyorum.

eLectronbLue

Pekala. Çok teşekkür ederim.
İyi ÇALIŞMALAR

unknownight

paylaşım çok teşekkürler link bozuk tekrar yüklerseniz sevinirim benimde buck converterla alakalı projem var yardımcı olacağnını düşünüyorum