PC FANI İLE BEDİNİ MOTOR YAPIMI...

Başlatan pilot007, 04 Mart 2009, 12:49:30

pilot007

Arkadaşlar ben bir kaç yerde böyle projelere rastladım,hatta günlerce testlerden geçtikten sonra test sonuçlarınıda eklemişler ,
 Ben evde kendim bizzat denedim ama üretilen gücün harcanan güçden daha düşük olduğunu gördüm siz ne düşünüyorsunuz bu konuda ?

Burda anlatmış arkadaş :  https://320volt.com/free-energy-bedini-fan-yapimi

Sende bir yumurta var, bende bir yumurta var.  Ben yumurtamı sana verdim, sen yumurtanı bana verdin.  Sende bir yumurta var, bende bir yumurta var.  Ama,  Sende bir bilgi var, bende bir bilgi var.  Ben bilgimi sana verdim.Sen bilgini bana verdin. Bende iki bilgi var, sende iki bilgi var.

tyildizak

Kapalı bir sistemde entropi her zaman artar (Bkz. Termodinamiğin 2. yasası)
Ya fizik yasalarına inanacaksınız, ya da safsataya... Tercih sizin.

amuhurcu

merhaba...
ben de perendev motor üzerine yaklaşık 1yıl çalıştım. Sonuçlar çok ilginç.. yalnız sizin yaptığınız bu çalışma olmaz... çünkü enerji veriyorsunuz belli bi kayıp sonrası da tekrar kaybolan enerjiden aynı veya daha büyük enerji bekliyorsunuz kaldı ki enerji elde ederken de bi verim değeri vardır ve %100den küçüktür.... :) :) :) :) :)
.. bu sizin yaptığınız yöntemle olmaz.....

.... ama perendev motoru incelerseniz, orada herkesin gözden kaçırdığı bi şey var .... yani ilk etapta imkansız gibi gözüken aslında çok çok ince bi ayrıntı var yakalarsan kıvılcım gelir ve bunun deneyini yaparsın.... ben denemeleri devam ettiremedim :( ekonomik sebeplerden dolayı... ama sanayi amaçlı çeşitli tasarımlar yaparak nakiti bu proje için biriktiriyorum....

... kolay gelsin

pilot007

Gözden kaçırılmış bu detayı söylemek yerine paylaşsanız daha iyi olurdu,sonuçda bir paylaşım sitesi burası artı zaten patenti alınmış bu makinenin böyle sır dolu bir açıklama yapmanıza gerek yokki.
Sende bir yumurta var, bende bir yumurta var.  Ben yumurtamı sana verdim, sen yumurtanı bana verdin.  Sende bir yumurta var, bende bir yumurta var.  Ama,  Sende bir bilgi var, bende bir bilgi var.  Ben bilgimi sana verdim.Sen bilgini bana verdin. Bende iki bilgi var, sende iki bilgi var.

amuhurcu

bariz görünen bir olay gözden kaçırılıyor ....
..ama bunu görmek için mutlaka iyi bi motor bilgisi DC veya AC gerekiyor... olayı görünce sistemin çalışabilir olduğuna kendiniz de mühendislik anlamda ıspatlayabilirsiniz...

pilot007

Alıntı yapılan: "tyildizak"Kapalı bir sistemde entropi her zaman artar (Bkz. Termodinamiğin 2. yasası)

Ama şunuda unutmamak gerekir,zaman geçtikçe fizik yasaları da değişikliğe uğrayabiliyor.Örneğin Atom ilk zamanlar maddenin en küçük yapı taşı bölünemez ve parçalanamaz olarak kabul edilmiştir.

wsxwsx

Alıntı yapılan: "pilot007"Ben evde kendim bizzat denedim ama harcanan gücün üretilen güçden daha düşük olduğunu gördüm siz ne düşünüyorsunuz bu konuda ?
eminsin değil mi ? elektriği bedavadan ürettin yani

pilot007

Pardon yanlış yazmışım.Üretilen güç daha düşük çıktı.Şöyle bir deney yaptım düzeneği kurdum ve giriş voltajı ile çıkış voltajı aynıydı 12.5 volt civarı ama akım düşük çıktı fanın çektiği akım 300 mA iken diğer sargıdan çekebildiğim en fazla akım 200 mA oldu.

tyildizak

Alıntı yapılan: "pilot007"
Alıntı yapılan: "tyildizak"Kapalı bir sistemde entropi her zaman artar (Bkz. Termodinamiğin 2. yasası)

Ama şunuda unutmamak gerekir,zaman geçtikçe fizik yasaları da değişikliğe uğrayabiliyor.Örneğin Atom ilk zamanlar maddenin en küçük yapı taşı bölünemez ve parçalanamaz olarak kabul edilmiştir.

Evet, atom hala bir elementin "tüm özellilerini taşıyan" en küçük parçacığıdır, "bölünemez" denildiğinde kastedilen budur.

pilot007

Dalton Atom modelinden alıntı :

Dalton'un vardığı sonuçlar:

1. Her element atom adı verilen çok küçük ve bölünemeyen taneciklerden oluşmuştur. Atomlar kimyasal tepkimelerde oluşamazlar ve bölünemezler. "Atomu parçalayacak adam yoktur" diye de ekleyivermişti. Kimyacıların da hata yaptıkları bir gerçektir!

2. Bir elementin bütün atomlarının kütlesi (ağırlığı) ve diğer özellikleri aynıdır. Fakat bir elementin atomları diğer bütün elementlerin atomlarından farklıdır.

3. Kimyasal bir bileşik iki ya da daha çok sayıda elementin basit sayısal bir oranda birleşmesiyle oluşur. Örneğin bir atom A ve bir atom B, AB ya da bir atom A ile iki atom B yani AB2.

tyildizak

Dalton'unki sadece bir teori idi... Gün gelecek belki yeni modeller de  ortaya koyulacak.. 19. yüzyılın kısıtlı (hatta bu alanda, varolmayan) teknik imkanları içerisinde ortaya atılmış bir modelin hatalı yönlerinin bulunması, fiziğin temel kabul edilen yasalarının da hatalı olmasını gerektirmez..
Hiçbirşey yoktan varolmaz...

z

Ilgili linteki videoyu da seyrettim. Arkadasimiz bedava enerji urettigini saniyor.

Yapmis oldugu duzenek basit bir osilator devresi.

Osilator devresinde trafo kullanmamis da motor kullanmis. (Bu hic bir seyi degistirmez. Devrede trafo kullanmis olsaydi da gene bedava enerji urettigini sanacakti)

Yapmis oldugu hata osilatorun darbeler seklinde guc kaynagindan cektigi akimi digital multimetre ile olcuyor olmasindan kaynaklaniyor. Gene akuyu sarj eden akim da darbeler seklinde ve onuda analog olanla olcuyor. (Yada tersi)

Analog olcu aletleri darbeli tip akim yada gerilimlerin ortalamasini gosterirken digital olanlarin gosterdigi degere bir isim vermek zordur.
Tamamen hatali sonuclar verir.

Eger bu olcumlerin her ikisini de analog olcu aleti ile yapmis olsaydi yada daha iyisi True rms metre ile olcseydi bedava elde ettigini dusundugu enerjinin aslinda besleme devresinden geldigini gorecekti.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com