HS-130AS alkol metre sensörünü nereden bulabiliriz_?

Başlatan mustafa_cmbz, 16 Mart 2009, 16:55:26

mustafa_cmbz

arkadaşlar bir arakdaşın bitirme projesi için bir sensör lazım oldu...devre nin yapacağı iş aynı polislerin elindeki alkol metre gibi bişey ama devredeki sensörden bulamıyoruz...nerede satıldığını bilen varmı acaba_?

sensörün kodu : HS-130AS

tayyar

Hocam nette ufak anahtarlık tipinde alkolmetreler satılıyordu garip bir sitede vardı geçen gün görmüştüm ancak arada format girdiği için adresi bulamıyorum şimdi :( o tarz bir alet bulup ondan sökseniz işinizi görebilirmiki ?
Cihazın hatırladıgım kadarıyla 3 kademede alkol ölçtüğü ledlerle gösterdiği belirtiliyordu.

Edit: http://www.hipernex.com/ca.aspx?cid=1518 böyle bir adreste buldum benim bahsettigim ufak anahtarlık tipinde olandı.
--EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR--

mustafa_cmbz

bizimde böyle bir cihaz alıp içindeki sensörü kullanma gibi bir düşümcemiz ama ya içerisinden çıkacak olan sensör uymaz ise_?

bulamazsak son çare bu tarz bişey alıp onun sensörünü deneyeceğiz birde içinden normal kılıflı bir entegre çıkarsa tadından yenmez :D

bizim arkadaşların ünideki hocaları biraz değişik bir insan yapamzsanız seneye tekrar aynı devreyi veririm diyor...böyle üni hocası düşman başına :D iyi çalışmalar

timpati

piyasada Figaro'nun çeşitli gaz sensörleri var. bunların bazıları çeşitli gazların birçoğunu (aynı anda) algılayabiliyor. bence bulduklarınızın katalog bilgilerini bir karıştırın.
why mr. anderson, why ?

cetinkaya