SHARP INFRARED mesafe ölçme

Başlatan amuhurcu, 20 Mart 2009, 15:09:20

amuhurcu

Arkadaşlar merhaba...  1m-5m arası ölçebilen ve analog çokış veren sharp marka kızılötesi mesafe sensörüne acilen ihtiyacım var.... bu sensörü türkiyede nereden bulabilirim....
acilen yardımlarınaza ihtiyacım var ....

... ilgileriniz için şimdiden çok teşekür ederim....

bigbey

Ben de böyle bir arayış içindeyim. Benim isteğim 20 metreye kadar kızılötesi ölçüm yapabilmek. Bilgisi olan arkadaşlar !
TA6R

debi

Zamanında dorukanstore.com'dan 20-150 cm olanını almıştım.. Oraya bir sorun isterseniz.

Tagli

Ben de oradan almıştım aynısını. Zaten zor bulunan bir şey. 40 cm'e kadar olanlarına başka yerlerde de rastladım.

Bildiğim kadarıyla bu sensörlerin çok da uzun menzillileri yok. Bu sitede SHARP sensörleri hakkında bazı bilgiler verilmiş. Yazdığına göre 5.5 metreye kadar ölçen modeller var ama Türkiye'de bulunur mu o şüpheli.
Gökçe Tağlıoğlu

ipek

dorukan'ın listesinde sharp ir distans serisinden birkaçtanesi mevcut
gp yada gpd seri

sakarya54

selam***
bana da sharp IR mesafe ölçer lazım ama uzun mesafe değil 5 cm ile 30 cm arası olsun yeter..*
yalnız 85 dereceye kadar çalışması benim için önemli
*
*
*
bileniniz varsa çok hayır işlemiş olur valla...

CLR

Merhaba,

Adetli lazımsa kızılötesi mesafe ölçer tasarlayabilirim, halihazırda piyasada çalışan bir kaç projem var. Eğer adetli lazımsa özelden ulaşabilirsiniz.
Knowledge and Experience are Power

serdararikan

Alıntı yapılan: sakarya54 - 21 Haziran 2010, 16:02:04
selam***
bana da sharp IR mesafe ölçer lazım ama uzun mesafe değil 5 cm ile 30 cm arası olsun yeter..*
yalnız 85 dereceye kadar çalışması benim için önemli
*
*
*
bileniniz varsa çok hayır işlemiş olur valla...
kavak elektronikte var sharp mesefe sensorü

OG

O mesafede kullanılabilecek yansıtmalı tip IR sensor hiç duymadım.

Bir pvc kapı pencere imalatçısında Bosch marka ölçü cihazı gördüm, laser tabanlı çalışıyordu.

Küçük bir arama ile ulaşılan http://www.bosch.com.tr/content/language1/html/715_6652.htm
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.