20M yada 22M ohm diren nerde bulurum?

Başlatan fractal, 28 Mart 2009, 17:27:43

fractal

arakadşalr kastkat devrem var 100kv kadar cıkıyor.ucundaki dirençler yandı.renkleri kırmızı kırmızı mavi sarı..ölçtüm 20Mohm cıkıyor sağlamdan.bunlardan 6 tane seri bağlı.bu dirençler 1 wat yada en fazla 2 wat lık botutunda .bunları nerden temin edebilirim?
Restantum cogniscutur Quantum deligutur

cetinkaya

nerden alicagini bilemem ama zaten 10M direncler her yerde var  iki tane sira li baglarsin yer varsa saygilar

fractal

benim kullanacağım yerde 22M ohm gireceği yıldız şeklinde yuva yapmışlar içine yanlızca 6 adet sığıyor.alan sınırlı zaten.mutlaka 22M ohm  yada üstünü bulmam lazım.cünkü hep aynı dirençler yanıyor.demekki biraz daha üztü lazım..
Restantum cogniscutur Quantum deligutur

OG

7.4 sp3 isis de hv diye aratınca maplin stock code a sahip malzemeler görünüyor.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

muratxxx

birde türkiyede distribitörleri bulunan elfa, rs ve farnell kataloglarını incele webden.farnelin web sitesi şimdi türkce üstelik.kolay gelsin
(Rigol DS 1102E)-(UNI-T UT804)-(Unisource c3100)-(Unisource 8110)-(Unisource P-3625T)-(TT T-ECHNI-C VC2002)-(LAP32128U-A)

azimli

devrenin orjinal dirençleri büyük ihtimalle özel çok yüksek voltaj ve frekanslarda kullanılabilen dirençler
yüksek gerilim ve frekansda normalde aynı direnç üzerinde bile direnç değer aralıklarında gerilim atlamasına maruz kalınabiliyor bu tip devrelere takılan dirençler bu işe uygun değilse ancak sayısı seri bağlı arttırılarak iş gördürülebilir oda ne zamana kadar karbon ve taş değilde birde resistans tel sargılı direnç kullanmanı tavsiye ederim sipirler arası 3-5 milimetre olsunki gerilim yalıtıcı sıvı ile yüksek gerilim atlaması yalıtılabilsin