ŞARJ EDİLEBİLEN SAAT PİLİ

Başlatan amuhurcu, 03 Nisan 2009, 13:32:31

amuhurcu

Arkadaşlar merhaba..
Bi proje kapsamında dar bi kutu içine mik.kontrolörlü göstergeli bi devre yapacam... devre beslemesi için saat pili (birden fazla da olabilir) düşünüyorum ama şarj edilebilen ve kapasitesi yüksek saat pili mevcut mu ?....
teşekür ederim...

pilot007

Devrenin güç tüketimii nedir ne kadar akım çekecek.kaç voltla çalışacak?
Sende bir yumurta var, bende bir yumurta var.  Ben yumurtamı sana verdim, sen yumurtanı bana verdin.  Sende bir yumurta var, bende bir yumurta var.  Ama,  Sende bir bilgi var, bende bir bilgi var.  Ben bilgimi sana verdim.Sen bilgini bana verdin. Bende iki bilgi var, sende iki bilgi var.

amuhurcu

yaklaşık 50mA geçecek.. voltaj önemli değil onu da boost converter ile ayarlayacağım...

erkan06

Saat pillerini bilmiyorum ama bir fikir olarak mesela cep telefonu bataryası ve bunu şarj eden bir güç katmanı düşünülebilir mi? İhtiyacın olan akımı fazlasıyla verir, hem de şarj edilebilir. Ama saat pili gibi daha küçük olmalı dersen bilemiyorum
Ne mutlu Türküm diyene!

pilot007

Anladığım kadarıyla senin istediğin boyutu küçük olacak Ah'ti yüksek olacak,bu özellikde bildiğim kadarıyla işitme cihazlarının pilleri var onları kullanabilirsin.
Sende bir yumurta var, bende bir yumurta var.  Ben yumurtamı sana verdim, sen yumurtanı bana verdin.  Sende bir yumurta var, bende bir yumurta var.  Ama,  Sende bir bilgi var, bende bir bilgi var.  Ben bilgimi sana verdim.Sen bilgini bana verdin. Bende iki bilgi var, sende iki bilgi var.

amuhurcu

FİKİRLER İÇİN TEŞEKÜRLER.. aklıma şey geldi hani şu üst üste konumlandırılmış dolma piller var sanki saat piline benzer bi şekilleri var... onları bi deniyecem..
... kolay gelsin...