!!!! MICROCODE STUDIO PLUS DA 877A DERLEME PROBLEMİ !!!

Başlatan dmcdmc, 27 Nisan 2009, 12:42:35

dmcdmc

mcs plus kullanıyorum yazdığım programı 877 için derliyor ama 877a için hata veriyor. inc dosyasını bulamadı diye ve symbol not previously defined yazan pek çok hata veriyor nedeni ne olabilir. Yardımlarınız için teşekkürler

mucit07

pic in header file dosyasını göstermelisin anladıgım kadarıyla

dmcdmc

@ DEVICE pic16F877A
@ DEVICE pic16F877A, WDT_ON
@ DEVICE pic16F877A, PWRT_ON
@ DEVICE pic16F877A, PROTECT_OFF
@ DEVICE pic16F877A, XT_OSC

define  ccp1_reg portc                      
define  ccp2_reg portc
define  ccp1_bit 2
define  ccp2_bit 1

trisa=%00000000
trisb=%00000000
trisc=%00000000
trisd=%00000001
trise=%00000000

adcon1=7

porta=0
portb=0
portc=0
portd=0
porte=0

pause 200

ana:
   hpwm 1,125,1000
   hpwm 2,255,1000

goto ana  

yazdığım program bu. Programımda mı hata var acaba??

Cenk_Unur

Arkadaşım kodlarını mcs plus ile derledim bir hata vermiyor. Programında bir sorun yok.

dmcdmc

cenkun hocam bende yine aynı problem var hatta mcs ni kendi sample dosyalarını bile derlemiyor 877a için 877 de sorun olmuyor ama 877a da derleme problemi oluyor problrm nr olabilir ??????

KAZIMUGUR

Eskiyi silip sana yollanan yeniyi kurmadınmı daha ?  :roll:

dmcdmc

hocam eskisini sildim yeniden kurdum ama aynı problemi tekrar yapıyor

askb

arkadaslar aynı problem bende de var.Prg mı kaldırdım regedit da temizlik yaptım yeniden kurdum ama yıne sorun devam ediyor.Yardımlarınızı beklıyorum.

dmcdmc

evet hocam bende biraz önce regediti temizledim belki düzelir diye ama olmadı

KAZIMUGUR

Dosya ismi uzun ise,TR karakterler var ise hata olabiliyor.
Hatanın tam olarak ne olduğuna bakabilsek...
Burada yazıldığı şekli ile bizde çalıştığına göre hatayı pc de aramanız gerekiyor.

dmcdmc

kullandığım sistem xp home sp3, mpasm de proteustan kullanıyor proteus 7.1 sp4 kullanıyorum problem bunlardan olabilir mi

dmcdmc

arkadaşlar problem çözüldü assemblerda use mpasm nin önündeki işareti kaldırınca problemsiz olarak derledi. Yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkürler

askb

onu kaldırdıgında 18f452 derlemesı yapabılıyormusun.deneyıp cevap yazarmısın.Kolay gelsın

dmcdmc

18f452 için derleme yapmıyor mpasm gerekiyor diye hata mesajı veriyor

Tagli

Bildiğim kadarıyla PBP, 18 serisi (ve muhtemelen daha ilerisi) için kendi içinde assembler bulundurmuyor. MPLAB yüklenerek MCS'ye onun assembler'ı gösterilirse çalışacaktır. Tabi o zaman "Use MPASM" işaretli olmalı.
Gökçe Tağlıoğlu