2-3KW inverter

Başlatan hunter, 05 Mayıs 2009, 11:59:19

hunter

Bir projede kullanılmak üzere 2-3KW inverter/motor surucu(220V giriş) almamız gerekiyor en uygun fiyata nerden temin edebiliriz. Dataturk ve Delta suruculer hakkında yorumda bulunursanız sevinirim.

Selamlar.

mucit07

hunter

Enda maalesef 0-200hz

bize 0-300Hz gerekiyor

parda

Delta nın
Fiyat - destek - ürün
beni memnun etti..
Bildiğim tek şey, hiç bir şey bilmediğimdir.

mucit07

salim ALTIN

Merhaba.
ESKON .
Yerli üretim hem.
www.eskonel.com
İnsanlar 3 guruba ayrılırlar. 1- Birşeyler yapıp üretmeye çalışan küçük bir gurup. 2- Birşeyler yapanları hayranlıkla ve takdirle izleyen büyük bir gurup. 3- Hiç birşeyden haberi olmadan yaşayan devasa yığınlar....

camby

kendimiz yapamaz mıyız?

floresan

kendimiz yapsak bile verimi düşük olur. tahmin edemediğimiz arızalar çıkabilir. birsürü hesapları var bunların. herşeyi deneyip test ettikten sonra seri uretime geçip piyasaya sürüyorlar cihazları. işi uzmanına birakmak daha iyi.

salim ALTIN

Merhaba.

Alıntı yapılan: "camby"kendimiz yapamaz mıyız?

Yaparsin neden olmasin ki. Gozunuzde buyutmeyin. eski yillarda bu konuda cok konusuldu. zor bisey değil...
MC3PHAC diye arat 6.5 ero luk bir entegre. isini gorur ise yapmasi cok basit.

Bir suru problem cikar fikrine de katilmiyorum. dusunen insan icin zor bir is değil...
İnsanlar 3 guruba ayrılırlar. 1- Birşeyler yapıp üretmeye çalışan küçük bir gurup. 2- Birşeyler yapanları hayranlıkla ve takdirle izleyen büyük bir gurup. 3- Hiç birşeyden haberi olmadan yaşayan devasa yığınlar....

anil43

arkadaşım sizde invertör şeması mevcutmu örnek verebilirmisiniz.verimi yüksek olmasada bu uygulamayı gerçekleştirmek istiyorum

kdrynlmz

bu uygulamayı yapan varsa paylaşabilirmi.bende tezim için çalışıyorum bu konuda.mc3phac kullanarak ac motor surmek istiorum.anahtarlama elemanım ise ıgbt.bunlar arasındaki baglantılar onemli benim için.yardımlarınz için tskler şimdiden

gladi

böyle bir şey heralda

misafir olan kimse, beraberce getiremediği birşeye kalbini bağlamaz.

kdrynlmz

ya yukarda verilen semayı kurdum pwm cıkıslarını göremiyorum.voltaj sabitlemek için 7805 entegresi kulandım.
mc3phacvpe dip soketli modelini farnellden getirttim.sorunum pwm cıkıslarım cok sacma sekiller cıkıyo ayrıca pottan ayar yapamıyorum:S:S
ugrasan yada bu konuya hakim birileri varsa yardımlarını bekliyorum..

gladi

MC3PHAC  e biraz incelediğimde dc de falan sorun oldugunda korumaya geçtiği ....birde çıkışları  opto ilemi yalıttınız

misafir olan kimse, beraberce getiremediği birşeye kalbini bağlamaz.

kdrynlmz

cıkısları opto ile yalıtcam zaten de..benim yaptıgım entegre elime gecti datasheetindeki,aynı zamanda yukarda verilen acık devre semasını kurdum öncelikle.amacımpwm cıkıslarını görmek ve potlarla oynadıgımda v/f olayını görmek.bi nevi test etmeye calışıyorum.
dc bustan gelen geri besleme haric kurdum devreyi.cııs göremedim.acaba dc bustan geri besleme olmayınca pwm cıkıs vermiyomu:s
dedginiz gibi bi koruma olabilir.hariici bi 3.5 volt versem dc busa pwm cıkıslarını görebilirmiyim acaba:S
denmkte yarar var.entegreyii yakmamayım da hahehehe:D