Haberler:

Eposta uyarılarını yanıtlamayınız ( ! ) https://bit.ly/2J7yi0d

Ana Menü

elektronik sözlük

Başlatan ddavut, 11 Mayıs 2009, 16:16:09

ddavut

arkadaşlar bir elektronik sözlük alama niyetindeyim. ve tabi bizim teknik elektronik terimlerinde de başarılı bir cihaz olmasını istiyorum. daha önce kullandığınız ve memnun kaldığınız bir cihaz varmıdır?

dijital74

Ben Poly Lingua RO-880 modelini kullanıyorum. İçinde Redhouse'un İngilizce-Türkçe Türkçe-İngilizce sözlüğü ve Oksford'un İngilizceden İngilizceye sözlüğü var. Gayet de memnunum. İsterseniz sözlüğü sizin için sınayabilirim. Birkaç teknik terim yazın arayalım, bakalım kaçını bulacak.

ddavut

sözlüğü internetten inceledim gerçekten baya güzel gözüküyor. ayrıca grafik lcd li gördüğüm kadar. piyasada yarı fiyatına elektronik sözlükler var ama 2, 3 satırlı. bunun kadar kullanılabilir olmadığını düşünüyorum. bir şey soracaktım sözcüklerin telafuzu dinlenebiliyormuş ama ses kalitesi iyimidir?

dijital74

Valla çok iyi değil ama bir iki kez tekrar ettirince anlaşılıyor. İdare eder yani.

ddavut

engtron sd 150 t marka sözlük aldım. 3 haftadır kullanıyorum. sözlük fena değil ama sesli telefuz özelliği yok. fiyatına göre fena değil. 4 satırlık lcdsi var. kullanımı kolay. ayrıca üst kapağı pek dayanıklı gibi gelmedi bana. ilgilenen arkadaşlara referans olur belki.