Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

MikroC Editörü

Başlatan dijital74, 22 Mayıs 2009, 22:34:00

dijital74

Merhaba arkadaşlar;

MikroC editörü indirdim, çok hoşuma gitti, 7 SD kodları en çok da GLCD kod üreticisi hoşuma gitti. Daha da keşfedecek bir çok özelliği olduğuna eminim.

Sormak istediğim şey ise şu;

Bu editörde CCS C ile yazılmış bir kodu derleyebilir miyiz? Önceden yazılmış bazı dosyaları açtım, derleyici farklı ifadeleri farklı renklerle gösterdi.

Ya da kodlar üzerinde bazı değişiklikler mi yapmam lazım? Ya da proje dosyası oluşturup kodu içine mi gömmeli?Arabirime acemiyim biraz var mı bu işin bir püf noktası?

Saygılar.

klax

micro C guzel benımde hosuma gıttı kutuphanelerı cok kulanıslı ve kolay hızlı.ccs ile aralarında daglar mıslaı farklar var .kucuk ugulamalar ıcın micro C ideal ama profesyonel uygulamalarda ccs tercıh edıyorum.cogunlukla pwm kulandıgım icin bana uygun gelmedı. microCde frekansı yazıyorsunuz pwm ayarlıyor fakat pwm duty kontrol ayarı 0-255 arası buda bana yaramıyor hassas ayar yapamıyorum.mıcroC de yazdıkca kolay ve eksık yonlerı goreceksın.ccs de yok demıyorum onunda eksık yanları var
TB2EOS

dijital74

Tam olarak şuna açıklık getirebilir miyiz? MikroC editöründe CCS kodu kullandınız mı? Kullanılıyorsa ek bir düzenleme gerekiyor mu?

dijital74

Soruyu yanlış bir yere mi yazdım acaba ?  :roll:

klax

ccs de yazılan programlarda matrix tanımlarında hatalar olusuyor micro c aktarınca.micro edıtor formatıyla ccs edıtor formatı farklı bunları hallerdersen cevirme orano %90 basarıya ulasır
cevap icin sabır et her soru sordugun devamlı bılgısayar basında senı beklıyor olacak dıye bır kaide yok
TB2EOS