Tek Faz Asenkron Su Pompası Yerine DC Motor ve Akü

Başlatan camby, 25 Haziran 2009, 14:45:45

camby

Kuyudan su çekme amacıyla kullanılan tek faz Asenkron motoru aküyle çalıştırmak istiyorum. Akü 12V ve Motor da Ac220 ile çalıştığı için bir invertor yapmam lazım.
Bunun yerine aynı güçte 12 V DC motor kullanılabilir mi , çok pahalı olur mu yada akü bu motoru direk sorunsuzca çalıştırabilir mi?

Kullanılan Asenkron motorun değerleri : 0.35kW HP:1 6.2A , tek faz, 2900rpm

Bu sisteme yeterli olması için nasıl bir akü kullanmalıyım? 60Ah 'lik aküler gördüm 60*12=720W yapıyor sanırsam , bu 60A max değer ise kaç saat bu akımı çekebilirim aküden?

DC motorla da 7 metreden su çekebilmek için onu da mı 350W 'lık almam lazım? Bu durumda 350/12 'den akünün minimum 29Ah olması mı lazım?
Kolay gelsin

KAZIMUGUR

Denizciler güç yetmediğinde 24  V - 48 V kullanır.
O tip motorlar nazik ve pahalıdır.
İnvertör kullanman mantıklı.
Ucuz invertörler kalkış akımında devreyi kapatıyor.
Motor çalıştırmaya uygun olanlarını seçmelisiniz.

Akü için : 29Ah değil 10Ah de olsa çalıştırır lakin aşırı yüklenir.
Ah yi , motorun akü tarafından ne kadar süre ile çalıştıracağına göre hesaplamalısınız.
Bu değerden %50 fazlası uygundur.Daha fazlası ala olur. :)
Aküler ne kadar az yüklenirse o kadar uzun dayanır.
90Ah akü pek pahalı sayılmaz...

camby

çok teşekkür ederim,
İnvertor'u kendim yapmayı düşünüyorum anladığım kadarıyla motor sürmeye uygun bir şekilde tasarlamak lazım , invertor çıkışındaki Ac220'nin kalitesi bu tek fazlı su motorunda çok önemli midir? Ayrıca hep aynı yükü çalıştıracağı için geri beslemeye yapmaya gerek yok galiba.

Diyelim 90Ah saatlik bir akü aldım , eğer benim motorum 30A çekiyorsa bu Akü 3 saatte mi boşalacaktır?

Salih

Eğer mümkünse akü ile direk DC motoru çalıştır. İnvertör hem enerji kaybı hemde problem demektir.
Evet 90Ah saat aküden 30A üç saat çekebilirsin. Yalnız bu ideal değerler
içindir. 2,5 saatden sonra akü gerilimi düşmeye başlayabilir.

floresan

evet invertörde verim azalır, kayıplar artar. motor 350w sa 5- 10 watt da kayıplara gider. ısı vs.

gallavi

DC motor kullanmak sakıncalı olabilir DC motorların yükü olmadığı zaman devirleri kontrolsüz şekilde artar eğer su olmadan pompa çalışırsa sıkıntı yaratır.
AC motorlar sabit devirle çalışır yüklendikçe devri biraz düşer pompa için daha uygun olur.
Ama DC motora encoder takıp devir kontolü yaparak kullana bilirsiniz invertör yapmakdan daha kolay olur
DC motor yerine üniversal motor da kullanabilirsiniz üniversal motor hem DC hemde AC de çalışır onuda devrini de kontrol etmeniz gerekir moment hız grafiği DC motorla aynıdır. 2 kaynakdan beslemeli bi sistem hem DC hem AC içinde kullanıla bilir
kolay gelsin. :)
DemirHan=gallavi;

mihri

merhaba.
Yüzey pompası çalıştıracaksan invertör yapıp ac motor çalıştırma zahmetine girme pompa sistemine dc motor bağlayarak çalıştırman daha mantıklı olacak. Aküye gelince aküler genelde etiketinde yazılan değerlerden daha az enerji verirler ve aküde depolanan enerjinin %100'ünü tüketmek akünün ömrünü kısaltacaktır. Her defasında aküde en az %20 civarında enerji bırakılarak kullanmak daha doğrudur.Mesela 350W motoru 1 saat çalıştıracaksan bu motorun 12V gerilimde tükettiği akım 30Ah olacak bu durumda en az 45Ah akü kullanman daha doğru olacak.
Kolay gelsin.
"Eppur si muove!"

tayyar

Aklınızda bulunması açısından araba akülerinin gerilim değeri 1.8 voltun atına inerse tekrar şarj edilemezler diyebiliyorum.
--EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR--

camby

Akülerin dolup boşalma ömrü var biliyorum , ayrıca 1.8 gibi bir değerin altına ininde deformasyonun çok fazla artması da mümkün olabilir.
Fakat durum en çok araba akülerinde görülüyor. Daha doğrusu araba aküsü sürekli olarak şarj olabildiğinden dayanımı için çok özel önlemler alınmasına gerek kalmıyor.
Fakat daha farklı uygulamalar için Akünün tamamının kullanılacağı göz önünde bulundurularak üretilmiş aküler de var ,
Bakınız: http://www.mutlu.com.tr/get_content.cfm?id=18

Murat Mert

18 V güneş panelleri var. Bunlar ile şarj devresi yaparak aküyü destekle.
mert07

turgut94

Herkez bi şekilde çözüm öneriyor ,bende bir öneride bulunayım dedim.Eğer yakınınızda elektrik yoksa bence tek çözüm 1-1,5 kv lik küçük benzinli jeneratörler var şimdi onların fiyatları baya düştü alın bi tane çekin suyunuzu.diğer türlü yapacağınız masraf daha fazla olacaktır.

floresan

Alıntı yapılan: "camby"Akülerin dolup boşalma ömrü var biliyorum , ayrıca 1.8 gibi bir değerin altına ininde deformasyonun çok fazla artması da mümkün olabilir.
Fakat durum en çok araba akülerinde görülüyor. Daha doğrusu araba aküsü sürekli olarak şarj olabildiğinden dayanımı için çok özel önlemler alınmasına gerek kalmıyor.
Fakat daha farklı uygulamalar için Akünün tamamının kullanılacağı göz önünde bulundurularak üretilmiş aküler de var ,
Bakınız: http://www.mutlu.com.tr/get_content.cfm?id=18

her ne kadar bu diğer akülere göre daha dayanıklı olsa da, aküler tamamen bitiğinde pilakalar arasındaki sülfürik asit çözeltisi, kimyasal reksiyon sonucu saf suya dönüşür. buda iletken olmadığından şarj almaz hale gelir. ancak yüksek voltajlarla iletkenlik sağlanabilir. birde aküler uzun süre boş beklerse plakalarda bloklaşma oluyor. şarj tutmaz hale geliyor.

başka bir alternatif: benzinle çalışan pompa kullanılabilir. tercih meselesi.

xenix

Alıntı yapılan: "gallavi"DC motor kullanmak sakıncalı olabilir DC motorların yükü olmadığı zaman devirleri kontrolsüz şekilde artar eğer su olmadan pompa çalışırsa sıkıntı yaratır.

Seri bağlı DC motorlarda (bunlara universal motor da denir, hem ac hem dc çalışır) yük azaldıkça alan sargısının da manyetik alanı azaldığından motor çok yüksek hızlara doğru hızlanmaya çalışır. Hız koruma devresi olmadan kullanılmamalı.

Sabit mıknatıslı, veya alan sargısına sabit akım uygulanan bir DC motor kullanılırsa bu korumaya gerek kalmaz.

xenix

Bir de kurşun akülerin kapasite değerlerinin yanında 20h yazar. Bu o kapasitenin 20 saatlik deşarj durumunda geçerli olduğunu gösterir. Kurşun akülerde;

•Deşarj süresi 20 saat ise kapasite değerinin %100 ü,
•Deşarj süresi 5 saat ise kapasite değerinin %85 i,
•Deşarj süresi 2 saat ise kapasite değerinin %70 i hesaplamalarda dikkate alınmalıdır.

camby

90Ah 'lık bir akünün şarj akımı ne olmalıdır? Akü değerinin 10'da 1'i değerinde şarj olması gerektiği söyleniyor , bu değerin üzerinde şarj edilirse akü zarar görür mü ?
Bu şarj devresi , trafo ,doğrultucudan mı ibarettir?