CD-ROM ile alakalı bir problem(XP yükleme)

Başlatan ilker_32, 10 Temmuz 2009, 20:43:43

ilker_32

Windows XP kuracağım fakat bir probleme sahibim.

CD-ROM sürücümün çok iyi çalıştığını biliyorum. XP CD'sini okuttuğumda CD boş görünüyor. 0bayt,  :? Fakat CD sağlam farklı bilgisayarda denedim. Bunun üzerine, setup ayarlarından CD-ROM için gerekli değişimleri gerçekleştirdim ve CD'den başlatmayı denedim. Bunuda beceremedim.

Neyi önerirsiniz.

tayyar

Lensi temizleyebilirsin belki ondandır

cd rom sürücüsününü içini acma imkanın varsa açıp lensi alkolle yıka iyi gelir, play stationlarda öyle yapmıştık işe yaramıştı sonra haftadabir şeklinde düzene bindirmiştik işi.
--EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR--

ilker_32

Alıntı yapılan: "tayyar"Lensi temizleyebilirsin belki ondandır

cd rom sürücüsününü içini acma imkanın varsa açıp lensi alkolle yıka iyi gelir, play stationlarda öyle yapmıştık işe yaramıştı sonra haftadabir şeklinde düzene bindirmiştik işi.
Hocam Notebook, tüm CD'leri problemsiz okuyor, okuma konusunda da bir problem yok. CD temiz.

Not: Driver'ler yüklü değil.

:?:

tayyar

hocam çok pardon biraz dikkatsiz okumuş sorununuzu özür dilerim.

ben tüm cd lere aynı davranıyor diye söyledim alkolle yıkayın diye
sadece xp cd sine böyle tepki veriyorsa fikrim yok acıkcası  :cry:
--EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR--

ilker_32

ilker_32

Vista yükledim bu problem devam ediyor şuan windows'a geçemiyorum.

XP'de çözüm çok fakat Vista'da nasıl çözerim?

ayhani

Alıntı yapılan: "ilker_32"Windows XP kuracağım fakat bir probleme sahibim.

CD-ROM sürücümün çok iyi çalıştığını biliyorum. XP CD'sini okuttuğumda CD boş görünüyor. 0bayt,  :? Fakat CD sağlam farklı bilgisayarda denedim. Bunun üzerine, setup ayarlarından CD-ROM için gerekli değişimleri gerçekleştirdim ve CD'den başlatmayı denedim. Bunuda beceremedim.

Neyi önerirsiniz.
Hımm!
Sorun sadece XP cd'sindemi yoksa tüm cd'lerdemi boş gösteriyor bence onuda belirtmelisiniz.
Eğer tüm cd'lerin içini boş gösteriyorsa;
Bazı virüsler flash disk, cd gibi materyallerin içini boş gösteriyor bu olabilir. CD içerisindeki dosyaları şu şekilde görmeye çalışın;
Bilgisayarınızda Nero kurulu ise. Neroyu açın Veri diski yarat deyin dosya seçme ekranı geldiğinde CD'nizi seçin o zaman cd içerisindeki dosyaları görüyorsanız bilgisayarınıza virüs bulaşmış demektir. Büyük ihtimallede AlmanC diye bir ismi vardı sanırım o olmalı.
En iyi bildiğim şey hiçbir şey bilmediğimdir.

ilker_32

Merhaba hocam,

Notebook Xp CD'm hariç tüm CD'leri güzel okuyor. Fakat XP cd'sin de problem yok farklı pc'de denedim. Benim sorunum xp kullanırken aşağıdaki gibiydi. (Virüs yok)

http://support.microsoft.com/kb/867717/tr

Ve ben Vista yüklersem bu sorun gider XP'ye rahat geçerim diye düşündüm fakat problem devam edince şimdi XP'ye de geçemiyorum.

Şuan aklıma gelen tek şey başka XP CD'si denemek o da elimde yok.

ilker_32

Merhabalar, sorunu çözdüm.

Kenarda bulduğum Windows XP home edition CD'si ile C:/'yi sildim. Sonradan kendi XP CD'mi taktım tanıdı. Tekrar C:/'yi silere XP'yi kurdum.

Teşekkürler, kendinize iyi bakın.