SRM üzerine bir makale hazırlıyorum, biter bitmez burda y

Başlatan hasangurlek, 11 Temmuz 2009, 01:17:10

hasangurlek

Tarih: Pzr Nis 16, 2006 6:43 am

Alıntı yapılan: "demovar"SRM üzerine bir makale hazırlıyorum, biter bitmez burda yayınlayacağım. Makale içeriği:
-Motor yapısı,
-Motor modellemesi, analizi, Matlab - Simulink simulasyonları
-Sürüş teknikleri
gibi konulardan oluşacak.
Aslında bu konuda bir başlık açayım, konuyla ilgilenenlerin isteklerine göre daha geniş, kapsamlı bir makale güzel olur diye düşünüyorum. Bu başlığı forumun hangi bölümünde açmam uygun olurki acaba?

saygılar..

Tubitak, Bilten İŞ İLANI

Forumda böyle bir makale gören varmı ? Hocam herhal unutmuş !
http://www.cyber-warrior.org, Although they like whiteness, sometimes twilight is required...  Hala evlilermi bilinmez ama kesinlikle artık uygun değiller !!!

z

Bu ornek icin bisey demeyecegim ve yazari ustune alinmasin.

Forum sitelerinde bu tur basliklara cok rastlarsin. Bittiginde forumda da yayinlayacagim diye baslar, projenin %90 ini forum destegi ile yurutur birazda kendinden katar isi bitince de toz olur gider.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

fractal

Restantum cogniscutur Quantum deligutur

z

Proje biter, en basta forumda yayinlanacagi vaadedilen  proje detaylari forumda yazilmadan tuyulur.

Ornek verebilirmisin dersen cook.

wsxwsx

Bu gibi belgelerin tamamlanması, ve yayınlaması için motivasyon gerek.   Bazen motivasyon o kadar  yetersiz kalır ki başladığımız işi bitiremeyiz.

Mesai saatleri haftada 2 gün ve günde 5 saat  olarak sınırlandırılsın. bakın o zaman ne projeler çıkıyor . Forumun her yeri makale, proje olur.

z

Malesef olay o değil.

Bugune kadar gordugum olumsuz ornekler hep bitirme tezi uzerineydi.

Cocuk foruma gelir, aglar sizlar yok ornek koddu, yok ornek uygulama devresiydi der ve istediklerini alir. Sonra baslar can alici sorular. Sorulara da cevap bulur. Odev bu, boru değil. Odevin bilgisayar ortaminda yazilip okula teslim edilmesi lazim. Bu mutlaka yapiliyordur ama haberimiz olmaz.

Eee bu elektronik kopyalarin foruma aktarilmasi mi sorun? Zaten hersey hazir. Neden foruma konmuyor?

wsxwsx

Dürtecek bir şey lazım. 1000 liralık ürün aldığınız bir  yere yanlışlıkla 20 TL fazla havale yapın. ve bu fazlalığı geri göndermelerini rica edin.  defalarca telefon etmeniz gerek. parayı vermeyecez demezler. ama sizi uğraştırırlar.  Durum buna benziyor. dürtecek bir şey gerekli.

hasangurlek

Alıntı yapılan: "z"Eee bu elektronik kopyalarin foruma aktarilmasi mi sorun? Zaten hersey hazir. Neden foruma konmuyor?

Evet, neden ?

Para, nefret, mal mülk vs. neyi paylaşırsanız paylaşın küçülür. Sadece bilgi ve sevgi paylaştıkça büyür, bunun başka bir örneği yoktur. O halde elimizde internet gibi bir nimet varken paylaşım çok önemlidir.

Hatırlıyorumda bir regüle devresinin nasıl yapılacağını bilmediğim için para verip aldığım ilk adaptörün içini açtığımda ne kadar heyecanlanmıştım. İçinde 4 watt 2x6v bir trafonun ayakları üzerine lehimlenmiş bir pcb kart üzerinde 2 tane ac serisi transistörle yapılmış bir regüle katı vardı, yuvarlak kasalı (biraz ilginç oldu ama bu kasanın tipi neydi hatırlamıyorum) transistörlere üstten geçirilen küçücük aliminyum soğutucular ne hoştu.

25 yıl önceki ben, 2009 yılında o yaşında olsaydı ve elinde bu site gibi, internet gibi bir kaynak olsaydı, 25 yıl sonraki ben şimdikinden çok daha farklı olurdu.

Kaçan kaçsın, paylaşan paylaşsın. Ama bilinsinki 25 yıl önceki ben gibi birileri paylaşanlar sayesinde bir şeyler öğrenebilir. Kaçanların kendileri belkide çocuklarıda yine paylaşanlar sayesinde bir şeyler öğrenebilirler.

Eminimki bir kaç yıl sonra dsPic glcd problemim var gibisinden ve 5-10 yıl sonra 512 k program belleği yetmiyor, hangi MCU yu kullanabilirim gibisinden yardım çağrıları bu günkü soruların yerini alacak. Yine eminimki bu gün yeni başlayanlar benim ac serisi transistörün kodunu hatırlayamadığım gibi 16F84 ü hatırlayamayacaklar. Ama hangi zaman diliminde olursak olalım her halükarda öğrenmenin yolu paylaşımdan gececek.
http://www.cyber-warrior.org, Although they like whiteness, sometimes twilight is required...  Hala evlilermi bilinmez ama kesinlikle artık uygun değiller !!!

Maxim

konuya bir örnek olabilirmi sizce ??

https://www.picproje.org/index.php/topic,25514

arkadaşın cevabıda çok rahat
"www.dreamrobotics.com adresinde var 1-2 şey"

KAZIMUGUR

Yaparken bire bir ödevi bulamayanlar arıyor.
Anahtar kelimeleri tutturamadığı için , gelen sayfaları ve o sayfaların yönlendirdiği sayfaları incelemediği için , sanıyorki bu konuda kimsenin derli toplu bilgisi yok.
Öğrensin diye doğrudan cevap verilmediği için sanıyorki zora koşuyorlar.
Hımm ben niye vereyim ki kolayca.
Hem kimde var ki, ben derledim topladım...

Bu arada bitirilmiş , sunulmuş dosyayı tüm ayrıntıları-kaynakları ile paylaşanların hakkını yememek lazım.
Onlara teşekkür ederim.

-----------------
Edit :
AC127/128... :roll:
Aslında oldukça modern sayılırlar.
Zira OC27/28 lerin yerine yapılmışlardı.
OC27 cam kılıflı idi ve tepesindeki siyah boya kazındığında fototransistör olarak ilaç yerine yutulurdu. :)
Germanyumun yeri hala ayrıdır...