usb den paralel port adaptörü

Başlatan exerbol, 26 Aralık 2003, 16:54:22

exerbol

arkadaslar  laptop bilgisayarda paralel yada seri port yok sadece usb 2.0 var pcmcıa var ve bide

eternet kartı var. benim burada yapmak istediğim usb den paralel porta dönüşen bir arakablo yapmak istiyorum nasıl yapabilirim veya daha değişik bir yol bilen varsa bana yardımcı olabilirmi.
BİLGİ PAYLASTIKÇA BİLGİDİR .

cozturk

Bunu yapmaya çalışmak pahalıya malolur.  Bunun yerine hazır aparat satılıyor. Kadıköy Yazıcıoğlu vb. pc satıcılarında

bulabilirsin.

exerbol

aparatın ismini biliyormusun cozturk teşekkürler

cozturk

bilmiyorum. fakat bir çok çeşidi oluyor. kimi usb den seriye kimi paralele kimi ps2ye kimi IR ye çeviriyor. kimi USB lamba

yapmış notbuk için elfeneri diyor.. kimi pil şarj aleti.

ise

usb to rs232 cable
usb to parallel cable

exerbol

tesekkürler arkadaslar. şimdi ben bu sadece usb bulunan porta printer bağlayacağım ama bilgisayar onu paralel port olarak

algılarmı. çünki ben bu bilgisayarda nukta vuruşlu bir printer kullanacağım nokta vuruslu printerlerinde usb li olanı yok dediler. oyüzden bu bilmediğim konuydu. sizlere tesekkür ederim. picproje

forumun tüm kullanıcılarına bol bilgi alışverişi dilerim
TESEKKÜRLER

cozturk

bir cd veya disketten driver yüklemen lazım. Bundan sonra bilgisayarda sanal bir lpt portu oluşacaktır.

ahmetu

aradığın çevirici için www.bimel.com.tr adresine bir bak, adamlarda her türlü bilgisayar aparatı bulunuyor, bir çok şehirde

de şubesi var.

ise

usb driverler  dahili bir seriport veya paralel port varmış gibi donanım gösteriyorlar hangi yazıcı olduğu önemli değil hepsini

tanıyor

gocebe

Alıntı yapılan: "thief"usb driverler  dahili bir seriport veya paralel port varmış gibi donanım gösteriyorlar hangi yazıcı olduğu önemli değil hepsini

tanıyor

peki bu adaptör ile notebook un usb portu üzerinden pic programlama yapabilir miyim. bir de basettiğin usb driverleri indirebileceğim bir adres biliyormusun.

aslan_korhan

Burada yanlız dikkat etmen gerekiyor.
Çoğu bu tür dönüştürücüler sadece USB'den Parallel portlu bir printer bağlamak içindir.
Yani bu dönüştürücüler ile PIC programlayıcı falan çalışmıyor malesef...
Dünyada 10 çeşit insan vardır. Binary bilen ve bilmeyenler.