Laptop Adaptörünü kırmadan açmanın bir yolu var mı?

Başlatan elektroacemi, 04 Ağustos 2009, 10:53:12

elektroacemi

Merhaba arkadaşlar daha önce bir laptop adaptörünü kenarlarını kırarak açıp tamir etmiştim. Ama bu adaptörleri kırmadan açmanın bir kolu olmalı diğe düşünüyorum. Bilen var mı?

Okan AKÇA

mustafa_cmbz

bahsettiğin adaptörlerin çoğu pres yapıştırmadır...açmanın bir tek yol var oda kanarlarına çekiç ile vurarak preslenmiş 2 yüzeyi birbirinden ayrılmasını sağlamak...ufak çekiç ile kenarlarına vurdurtarak açabilirsin...fazla asılma kutuyu çatlatabilirsin...

gevv

Sıpatula & Çekiç ;)  dikkatlice işlenirse açıldığı fazla belli olmaz

timpati

en pratiği alıp yere çalmak (çarpmak). tam da birleşme yerlerinden açılıyor.

yenilerine (pahalı bir cihazın parçası ve markalı olduklarından) çok para isteniyor, hatta tamirine bile. bunun yerine piyasada alternatifleri var. sizi korkutmalarına izin vermeyin, o da insan yapımı bir elektronik alet, diğeri de. bozulma veya büyük hasar verme olasılığı ikisi için de aynı oranda geçerli.

bir de "orijinal" diye bir terim kullanılıyor (hem de günümüzde çok sık olarak). insanın bile kopyalanabildiği bir zamanda hangi orijinalden sözediliyor anlamıyorum. hem sonra nasıl güveneceğiz; sadece satıcının biri öyle dedi diye mi?
why mr. anderson, why ?

elektroacemi

Arkadaşlar açtım kenarlarını kıra kıra ama biraz ısıırrıum daha kolay kırıldı:)))

ilker_32

E5 karayoluna at birgün sonra kendi açılmış olur gider alırsın.

fatihlee

Everything for PicProje

gladi

Alıntı yapılan: "fatihlee"Testere ile kesmeyi dene.

aynen iki yerden testere ile sonra uygun geniş tornavida ile çatur çutur açılır ... günde bir ikitane hep aynı yöntemle açıyorum ...
misafir olan kimse, beraberce getiremediği birşeye kalbini bağlamaz.

elektroacemi

Sorulan sorulara dalga geçiliyorsa bir tanede eğlence bölümü açın lütfen:)

Alıntı yapılan: "ilker_32"E5 karayoluna at birgün sonra kendi açılmış olur gider alırsın.

gevv

Siz

Alıntı Yap
ısıırrıum daha kolay kırıldı : ) )

dediğinizde ortam yumuşadı :) ufak bir espiri geldi kötü bir amaçın olduğunu sanmayın internet ortamı bu kişileri göremiyoruz belkide kahkahalar içinde yada gülümsyerek mesaj yazıldı :)

ilker_32

Alıntı yapılan: "elektroakif"Sorulan sorulara dalga geçiliyorsa bir tanede eğlence bölümü açın lütfen:)

Alıntı yapılan: "ilker_32"E5 karayoluna at birgün sonra kendi açılmış olur gider alırsın.
Ben dalga geçmek istemedim arkadaşım yanlış anlama eğer adaptörü açamamış olsaydın ben zaten o mesajı yazmazdım inan bana. Benim adaptörde gitmek üzere yakında bende açarım sanırım.

:lol:

bigbey

Arkadaşlar ben adaptörlerde yapıştırılan yeri sıcak hava ile ısıtıyorum.Yumuşayan plastik yapışma yerlerinden kastırılınca ayrılabiliyor.Biraz geç cevap oldu ama ben böyle birkaç tane açtım.
TA6R

elektroacemi

Alıntı yapılan: "ilker_32"
Alıntı yapılan: "elektroakif"Sorulan sorulara dalga geçiliyorsa bir tanede eğlence bölümü açın lütfen:)

Ben dalga geçmek istemedim arkadaşım yanlış anlama eğer adaptörü açamamış olsaydın ben zaten o mesajı yazmazdım inan bana. Benim adaptörde gitmek üzere yakında bende açarım sanırım.

:lol:

Aslında bende şaşırdım gülücük koymamışsın birde prof üye olunca tuhafıma gitti:) Tamam sorun olmamasına sevindim:)