Haberler:

Forum kuralları güncellendi LÜTFEN  okuyunuz:  https://bit.ly/2IjR3ME

Ana Menü

Proton Dersleri

Başlatan muhittin_kaplan, 04 Ekim 2009, 17:14:39

oooben

merhaba hocam proton dersleri konusunda yardım rica ediyorum mümkünse dersleri paylaşırmısınız ben burada göremedim saygılar hocam emeğinize sağlık

Maxim

Alıntı yapılan: "oooben"merhaba hocam proton dersleri konusunda yardım rica ediyorum mümkünse dersleri paylaşırmısınız ben burada göremedim saygılar hocam emeğinize sağlık

ilk mesajı editledim, tekrar bakın .

muhittin_kaplan

Bölüm 2 yayınlandı ilk mesajda linki mevcut. Yazım ve içerik Hataları olabilir. Şimdiden Yardımlarınıza Teşekkür ederim..

teknikelektronikci

Alıntı yapılan: "muhittin_kaplan"Bölüm 2 yayınlandı ilk mesajda linki mevcut. Yazım ve içerik Hataları olabilir. Şimdiden Yardımlarınıza Teşekkür ederim..

elinize saglik hocam yazilimda takildigim diger bir nokta olan kesme konusu idi tekrardan tesekürler
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

FUNKY

elnize sağlık..

kesme çok önemli bu derse iyi çalışalım..

hocam bahsetmemişsiniz ama ON_HARDWARE_INTERRUPT komutu da olyor sanırım...

muhittin_kaplan

bölüm 2 sayfa 10 da var sanırım

wsxwsx

Alıntı yapılan: "muhittin_kaplan"Buradan Devam Edeceğim, Görüş Eleştiri öneri hepsine açığım.. hadi ayırlısı :D
İçerik gerçekten yararlı olabilir, fakat her sayfanın ortasında devasa yazılarla yazarın isminin görünmesi komik olmuş. Bu durum gerçek bir kitap gibi algılanmasını zorlaştırıyor. Amatör bir hava vermiş.

muhittin_kaplan

:D doğrudur. kaldırırız problem değil. aslında yapan arkadaş onu filigran yapacaktı ama böyle oldu.

cetinkaya

aynisini bende dicektim ama cesaret edemedim

muhittin_kaplan

Arkadaşların Uyarısı Doğrultusunda Filigran Kaldırılmıştır

dijital74

Üstad dersleriniz devam edecek mi ? Sizin derslerinizi de @fxdev arkadaşımınızın Hi-Tech dersleri gibi kitap haline getirip basmak ve başvuru kaynağı olarak elimin altında görmek isterim.

muhittin_kaplan

Zaman Buldukca Devam Etmeyi DÜşünüyorum.

Hattusa

s.a.
muhiddin hocam uzun aradan sonra tekrar döndüm. malumdur ki elektronik bizde amatör devam ediyor. devam eden bir hayat ve bu hayatında bazı gerekleri var, sonuç olarak iş yoğunluğu yüzünden 1 aylık bir ayrılık vardı bitti elh.
sonuc olarak hocam yardımınıza ihtiyacım var.
sorunum şu;
bir devre üzerinde çalışıyorum devremde 2x16 lcd kullandım ve bu lcd de proton derleyicisinde sadece 2. satıra bar grafik ile sinyalimi işlemek istiyorum.
1-2 uygulama denedim ama muaffak olamadım. bana örnek teşkil edecek yazılım elinizde mevcutsa yardımcı olabilecek arkadaşların yardımlarını bekliyorum.
(bar grafikte göstermek istediğim adc değeridir. ve 0,7V ile 3,5V arası bir değerdir. gözden kaçırdığım noktayı bulamadım. nasıl bir metod uygulamalıyım ki hassas bir bar grafiğim olsun)

ilginiz için şimdiden teşekkür ederim.
vardım ilim meclisine eyledim talep, meğer ilim en gerideymiş illa EDEP, illa EDEP <muhyiddin Arabi K.S.>

mustafacan

Alıntı yapılan: pro-TR - 12 Nisan 2010, 11:23:32
s.a.
muhiddin hocam uzun aradan sonra tekrar döndüm. malumdur ki elektronik bizde amatör devam ediyor. devam eden bir hayat ve bu hayatında bazı gerekleri var, sonuç olarak iş yoğunluğu yüzünden 1 aylık bir ayrılık vardı bitti elh.
sonuc olarak hocam yardımınıza ihtiyacım var.
sorunum şu;
bir devre üzerinde çalışıyorum devremde 2x16 lcd kullandım ve bu lcd de proton derleyicisinde sadece 2. satıra bar grafik ile sinyalimi işlemek istiyorum.
1-2 uygulama denedim ama muaffak olamadım. bana örnek teşkil edecek yazılım elinizde mevcutsa yardımcı olabilecek arkadaşların yardımlarını bekliyorum.
(bar grafikte göstermek istediğim adc değeridir. ve 0,7V ile 3,5V arası bir değerdir. gözden kaçırdığım noktayı bulamadım. nasıl bir metod uygulamalıyım ki hassas bir bar grafiğim olsun)

ilginiz için şimdiden teşekkür ederim.
muvaffak olamadığınız kodları yazarsanız sanırım çözüm olunabilir.
Keşfedilecek çok teknoloji var. Boş Vaktim Yok!

Hattusa

SIGNALS:
fark = signal - signal1   'buradaki fark değerim signal (anlık olarak aldırdığım adc) değeri ile hafızaya
                                     aldırdığım önceki signal1 (adc) değerinden çıkarılarak elde edilen
                                      sonuçtur.
barval = ((fark* 30) / 240)
fullbars = barval
partbar = barval // 2
pad = fullbars
print $FE,$C0,"SIGN:", Rep " "\16
print $FE,$C5, Rep $0\fullbars, partbar, Rep " "\pad
delayus 250

RETURN

BARAYAR:
print $FE,$40,$1F,$1F,$1F,$1F,$1F,$1F,$1F,$1F
print $FE,$48,$1E,$1E,$1E,$1E,$1E,$1E,$1E,$1E
print $FE,$50,$1C,$1C,$1C,$1C,$1C,$1C,$1C,$1C
print $FE,$58,$18,$18,$18,$18,$18,$18,$18,$18
print $FE,$60,$10,$10,$10,$10,$10,$10,$10,$10
RETURN
GOTO BASLA

yapmak istediğim 2x16 lcd nin alt satırında bu tip bir barla vumetre uygulamasıydı. sanırım yazılımda yeterli seviyeye ulaşamadık  ::)
SIGN:█ █ █
s.a.
bar tipi vumetre  kısmı ile ilgili bu yazılımdan yardım aldım. sinyalde artış oluşunca lcd saçmalıyor. ya tamamen yazılar kayboluyor yada alt-üst satırlarda barlar oluşuyor.
vardım ilim meclisine eyledim talep, meğer ilim en gerideymiş illa EDEP, illa EDEP <muhyiddin Arabi K.S.>