Attiny2313 ile dijital ton kontrol

Başlatan Erhan YILMAZ, 11 Ekim 2009, 22:50:01

Erhan YILMAZ

geçenlerdede buna benzer bir uygulama yapmıştım fakat ds1844 entegresinin Türkiyede bulunamaması sorun olmuştu avrleri incelerken attiny2313te 4 pwm kanalı olduğunu görünce direk bu uygulama aklıma geldi bas tiz balans ses :) attiny2313ün 4pwm kanalını kullanıp lm1036yı kontrol ederek bu uygulamayı gerçekleştirdim  devreyi isiste simule edip board üstünde denedim digital kısmı sorunuz çalıştı son olarak pcb çizip lm1036yı bağladım ve anfi olarakta stk4241i çıkşa bağladım sonuç devre gayet güzel çalışıyor uygulamanın kodlarını c kullanarak ücretsiz winavr gcc ile derledim devrenin genel özellikleri ise menu tuşu ile seçme yapıp +- tuşları ile değerler ayarlanıyor pwm çözünürlüğü 8bit olduğu için 0-255 arasında ayar yapıyor lcd ekranda birler basamağını göstermeyerek 0-25 arası seviyeyi gösterdim  ayrıca devre üstünde mute butonu bulunuyor bas tiz balans ses değelerini eeproma kaydettiği için değerler sabit kalıyor.değerleri bar şeklinde 2.satırda gösteriyor. Ayrıca birde pcb üstünde tk19 için yer bıraktım ilerde kumanda kontrolü eklemek için elinde timer kullanmadan sadece pin değişikliği kesmesi ile çalışan hazır kod bulunan varsa devreye ekleyebilirim çünkü timerler pwm üretmede kullanılıyor ayrıca devreye isp konnektörü ekleyerek attiny2313ü devre üstünde programlıyorum programlayıcı olarak 74244lü çok basit paralel port programlayıcıyı kullanıyorum devre için birde test videosu çektim fakat görüntüsü çok bozuk devre ile ilgili görüş öneri veya eksikleri bildirirseniz sevinirim

Dosya şifresi:tekniker_erhan

Projeye ait tüm dosyalar

teknikelektronikci

tebrikler cok güzel bir uygulama olmuş elinize saglik
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Erhan YILMAZ

sir_hawk

Devreyi incelemek icin indirmek istedim ancak;

Alıntı YapThe uploader has removed this file from the server.

Erhan YILMAZ

sorunu düzelttim dosyaları indirebilirsin

Erol YILMAZ

LM1036 ve STK ile ses kalitesi nasıl oluyor ?

Bu arada proje gerçekten güzel olmuş,

Fikrine sağlık :)

Erhan YILMAZ

yorumlarınız için sağolun arkadaşlar stk4241 ile lm1036 gerçekten güzel ses veriyor denemek için kabloları krokodille tutturdum biraz onun hışırtı vardı ama sesi ve tonlaması gayet güzeldi stklar gerçekten kaliteli ses veriyor tabi orjinalleri :) transistörlü anfilerle veya 12v tdalar ile uğraşmaktansa stklı bir amfi yapmak çok daha iyi