küçük akaryakıt pompası

Başlatan floresan, 28 Ekim 2009, 20:56:54

floresan

arkadaşlar yaklaşık 50tl lik bir bidonda mazot var. arabadaki mazot azaldıkça buradan takviye yapıyoruz. arabanın deposu 5-6 lt. buna küçük elektrikli bir pompa bağlayarak bidonu yerinden oynatmadan mazot doldurmak istiyorum.

nasıl bir pompa bağlamalıyım? bu arabaların camlarına su püskürten motorlar var ama onlarda içinde bir miktar sıvı olmadan basmıyor. yangın tehlikesinden dolayı mozotun içine daldırmaktan da korkuyorum.

uygun piyasada bulabileceğim nasıl bir pompa olabilir sizce?

KAZIMUGUR

Tofaş gurubunun benzin pompaları uygundur.
Bir motor ve eksantrik iş tamam.(emme-basma)

Bidonlardan yağ çekmede kullanılan kollu , çevirmeli , uzun borulu pompalar var.Hırdavatçıların bazılarında olur.

En ucuz en basit kayıklardaki sintineyi boşaltmak pvc pompa(emme-basma)... :)

Analyzer

Selam,

Hırdavatçılarda tank için mazot pompası olur. 24V ile çalışır ve pompalar dalgıç+exproof tur. Antalya'dan alma şansınız varsa özelden mesaj atın benim çalıştığım teknik hırdavatçının web sitesini vereyim.

Analyzer
Üşeniyorum, öyleyse yarın!

aliveli

damacana pompası al bir tane 5 tlye ucuna hortum işini görmezmi

muhittin_kaplan

floresan

Alıntı yapılan: "muhittin_kaplan"akvaryum motoru al
hocam akvaryumun hangi motoru? filitre motorunu diyorsan onlar çok zayıf yukarıya basamaz.

Alıntı yapılan: "aliveli"pompası al bir tane 5 tlye ucuna hortum işini
damacana pompası hava basma mantığıyla çalışıyor. hava sızdırmayacak şekilde monte etmek lazım. oda zor. kapak kısmı denkgelmiyor zaten.

Alıntı YapEn ucuz en basit kayıklardaki sintineyi boşaltmak pvc pompa(emme-basma)...
KAZIMUGUR hocam o pompa nasıl birşey nerde bulabilirim?

KAZIMUGUR

http://www.marintek.com.tr/marintekdeniz/?catId=174

Boru gibi olanları hem ucuz hem debilidir.
Çeşiti çok.Boyu uzun-kısa, çapı büyük küçük.
Verdiğim linktekiler öylesine , biraz yakışıklı ve pahalı markaların resimleri.
Sıradan balık-kayık-yacht malzemesi satanlarda limanlara yakın mağazalarda ...gibi yerlerde olan basit ama etkili bir pompadır.
Basitce bir piston ve ters yönlü iki klepe , hepsi o ....

Klein

Mazot benzin vs..  kıvılcım olmadan parlamaz. Motoru doğrudan mazotun içinde çalıştırırsan  kıvılcım olmaz. Zaten "Bosh" motor pompaları da bu şekilde çalışıyor. Benzin doğrudan  motorun içinden geçiyor. Yani fırçaların ve bobinin arasından geçiyor.

hunter

Evet, yanmanın olması için oksijen de olmalı.. Hava kabarcığı kaçması gibi bir durum olursa tehlike yaratabilir.