Kızıl ötesi ve normal led

Başlatan einstain90, 01 Kasım 2009, 15:03:26

einstain90

Arkadaşlar bendeki kablosuz mouseun pili çok çabuk bitiyor. Acaba içindeki kırmızı ledi, ir led ile değiştirsem. Enerji tasarrufu olurmu? Yani ır ledin çalışma amperi ve voltajı kırmızı ledden düşükmüdür.
Her işte her zaman bir aksilik çıkar.Siz yeterki pes etmeyin...

bymrz

optik alıcı infrared mi peki????

einstain90

Valla orasını bende bilmiyorum.Ben o sistemin kırmızı ledten yayınlan kızılötesi ışıkları yakaladığını düşünüyodum.Sonucta kırmızı ledte bir kızıl ötesi ışık yaymazmı?

ayhani

Alıntı yapılan: "einstain90"Arkadaşlar bendeki kablosuz mouseun pili çok çabuk bitiyor. Acaba içindeki kırmızı ledi, ir led ile değiştirsem. Enerji tasarrufu olurmu? Yani ır ledin çalışma amperi ve voltajı kırmızı ledden düşükmüdür.

Bunu anlamanın en kolay yolu denemenizdir. Ben olacağını sanmıyorum. Mouse kalitesizse ne yapsan boş.
Microsoft kablosuz maosum bozulduğunda gidip inca marka almıştım ucuz olduğu için. 2 günde duracel alkali pili bitiriyordu rezil şey.
Sonra gidip yine microsoft mouse aldım pili takıyorum en az 3 ay sorun yok.
Ucuz etin yahnisi anca o kadar oluyor.
En iyi bildiğim şey hiçbir şey bilmediğimdir.

einstain90

Peki sizin mouselerın ledi ır mıydı, yoksa kırmızı ledmi?

einstain90

İlgilenen arkadaşlar mouse ırledi bağladım onlada gayet güzel çalıştı pil durumunu daha sonra buraya bildiririm.

teknikelektronikci

Alıntı yapılan: "einstain90"İlgilenen arkadaşlar mouse ırledi bağladım onlada gayet güzel çalıştı pil durumunu daha sonra buraya bildiririm.

merak ettim simdi pil durumunu
benim mause da class1 850nM lazer var acayip bi mouse 2 yil önce 120 küsürata almistim ama simdiye kadar toplasaniz 5 kez bile pil degistirmedim ortalama ollarak 6-8 ay gidiyor
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

floresan

bence ledin bacağına seri bir trimpot bağla ve ledin akımını olabildğince kıs. mausu çalıştırıcak en düşük seviyeye ayarla.
benede microsoftun kablosuz mausu var. çalışmasını inceledim biraz, kırmızı led kullanmışlar ve ledin ışığını ortama göre otomatik ayarlıyor. işığı yansıtmayan siyah zeminde ışığı açıyor, beyaz zemine kısıyor.

birde ben buna küçük siwic taktım, kullanmadiğim zamanlar kapatıyorum tamamen.