Mıknatıs canavarları bakabilirmisiniz?

Başlatan z, 14 Kasım 2009, 14:27:42

z

Kutuplaması soldaki resimdeki gibi yüzük mıknatıs arıyorum. Mıknatıs satıcılarına derdimi anlattığımda kutuplaması sağdaki resimdeki gibi olan mıknatıslardan stoklarında olduğunu söylediler.

Aradığım mıknatısı nerden bulabilir yada hangi ucuz  nesneyi parçalayıp içinden sökebilirim.

Yüzük iç çapı 4mm yada daha büyük
Yüzük dış çapı 6mm yada daha büyük
Yükseklik 3mm yada daha büyük

Yüzük olmazsa silindirik mıknatıs da olur. Yeterki kutuplar yanal kısımlarda olsun.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

cetinkaya

hocam cahilligime verin size yardimci olamicam ama nerde/ ne icin kullanicaginizi söyleye bilirmisiniz acaba sakincasi yoksa ?
saygilar

apollaa

bu şekilde yuvarlak mıknatısı hapörlörden çıkarabilirsin
Vatan Sizden Hizmet Bekler ( Her Alanda)

z

Hoparlörler ve kulaklıklardakı mıknatısların kutupları paralel yuzeylerde olur.

cetinkaya

Analyzer

Selam,

Mıknatıslarda kutuplar, uzak yüzeylerde oluşuyor diye biliyorum. Yani soldaki gibi. Halihazırda istediğiniz şekilde bir mıknatıs mevcut mu?

Analyzer
Üşeniyorum, öyleyse yarın!

ayhani

Alıntı yapılan: "z"(Resim gizlendi görmek için tıklayın.)

Kutuplaması soldaki resimdeki gibi
Hocam böyle bir mıknatıs olduğunu zannetmiyorum. Zira bu mıknatı kutuplaşması mantığına ters gibi geldi.

Bence sorunu şöyle aşabilirsiniz. Sağdaki mıknatısları ortadan kestirin sonra kutuplaşmaları istediğiniz gibi olacak şekilde kuvvetli bir yapıştırıcı ile yapıştırın. Olsa olsa böyle olur.
En iyi bildiğim şey hiçbir şey bilmediğimdir.

EGE

Adresinizi verin yollayayım ,

kolaygelsin

teknikelektronikci

Alıntı yapılan: "EGE"Adresinizi verin yollayayım ,

kolaygelsin

konu ile ilgili birz aciklama ve bilgi verme imkaniniz varmi ?
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

EGE

Sn  teknikelektronikci,

Konu ile ilgil Gerekli Acıklama Yapacak Firmanın İsim ve tel no veriyorum Mıknatıs ile ilgili bu Firma Arge Yapmaktadır ve ellerinde Binlerce numune bulunmaktadır,
İhtiyacı olan Arkadaşlarda Buradan Direk görüşüp gerekli bilgiyi ve Numuneleri alabilirler,

MIKNATIS
Araştırma ve Geliştirme Madencilik
Yetkili Kişi
Songül MİYANYEDİ, Arge Departmanı Fizikçi
www.miknatis.net
e-mail:info@miknatis.net
tel:0232 458 42 29-0232 458 30 58 Fax:0232 458 11 00

Kolaygelsin

teknikelektronikci

Alıntı yapılan: "EGE"Sn  teknikelektronikci,

Konu ile ilgil Gerekli Acıklama Yapacak Firmanın İsim ve tel no veriyorum Mıknatıs ile ilgili bu Firma Arge Yapmaktadır ve ellerinde Binlerce numune bulunmaktadır,
İhtiyacı olan Arkadaşlarda Buradan Direk görüşüp gerekli bilgiyi ve Numuneleri alabilirler,

MIKNATIS
Araştırma ve Geliştirme Madencilik
Yetkili Kişi
Songül MİYANYEDİ, Arge Departmanı Fizikçi
www.miknatis.net
e-mail:info@miknatis.net
tel:0232 458 42 29-0232 458 30 58 Fax:0232 458 11 00

Kolaygelsin

Sn ege (hemsehirim) güzel bir firma bilgi icin tesekürler
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

z

Sn Ege,

Adresimi özelden yollayacağım.

Böyle mıknatıs olurmu diye soran arkadaşlara;

Evet brushless motor mıknatısları ve döner çerçeveli ölçü aletlerinin mıknatısları bu tip. (@rck8942 soruna da cevap)

Bazen kutupları paralel yüzeylerde olan mıknatıslarda kullanılıyor. Fakat bu durumda kutuplar magnetik yollarla şekillendiriliyor.

Hatta mıknatıs silindirik yüzeyde NSNS şeklinde dizilime de sahip olabilir.

Çok ihtiyaç olursa kutuplamayı 45 derece açıyla da yaptırabilirsiniz.

Aciliyetten dolayı sıkıntıya düştüm. Yoksa 1000 tanelik siparişi özel imalat (core stokta ise şoklama yapmak suretiyle) 1 hafta içinde teslim edilebiliyor.

EGE

Sn z,

Yarın Mıknatısınızı Alıp Yollayacagım,

Bilgilerinize,

EGE

Sn teknikelektronikci, [Hemşehrim]
Mıknatıs Her yerde Satılan Bir malzeme değil Dolayısı ile bir aralar Çok aradım netde o kadar aradımki  bulamadım sonra Bir Proje yaptıgım Firmanın Hemen yanında bu Firmanın oldugunu Farkettim ve Firmaya Girip Görüştüm Binlerce Arge çalışma numunelernin oldugunu Gösterdiler İzmirde Böyle bir Firmanın olması da ayrıca Gurur verici bence
eger Yardımcı Olabildiysem ne mutlu Bana,

Kolaygelsin,

z

Cep telefonlarında kullanılan minik titreşim motorunu söküp dağıtan oldumu?

Bunların mıknatısları O şeklinde mi yoksa karşılıklı duran iki adet C mıknatısmı?

Eğer O şeklinde mıknatıs ise  aradığım mıknatıs bu motorlardan sökülebilir.

@Ege size özel mesaj attım. İlginiz için ayrıca teşekkürler.