Dere üzerinde su içinden iki devre kontrolü mümkünmü

Başlatan tampinar, 04 Aralık 2009, 15:29:15

azimli

udea firmasının rf modülleriyle açık alanda bende bir iş yapmak istedim
hatta bu firmanın ATX-34 (verici) ve NRX-34 (alıcı) modüllerini kullandımda yakın mesafaden 150 metreden iyi data katarımlarıda yaptım bu modüller antenleride dahil 30TL.

başka bir projemde 1000 metrede açık alanda bir haberleşmeye ihtiyacım oldu hemde çok basit bir haberleşme vericide bir buton olacak alıcıda bir röle çekecek butona basıldığı sürece alıcıdaki röle çekecek butondan el çekildiğinde röle bırakacak iki taraf arasındaki haberleşme kesintisi ihtimaline karşında alıcıdaki röle 5-10 saniye süre sonrada gecikmeli röleyi bırakabilir

bu iş için udea firması bana 200-1000 metre çalışan modüllerinden UFR-C12M (alıcı) ve UTX-C17M (verici) modüllerini tavsiye etti antenleri dahil bir takım fiyatı 225 TL. bunlar yalnızca alıcı-verici daha kartlar işin içinde yok.arada bir fiyatta çözüm sunamıyorlar hem bu modüllerlede 1000 metre haberleşme garanti değil.

ipek,

sizin bu iş için bize bir tavsiyeniz olabilirmi mesajınızda bahsettiğiniz değilde bu tarzda telsizleri biraz inceledim ama işin içinden çıkılmaz gibi geldi bana haberleşme modülleri telsiz karta tümleşik durumdalar alıp ayrıca kullanmak zor ve devamlı bu işi yapmakta mantıksız aslında.

sizin bahsettiğiniz TMR telsizlerin fiyatları nedir kapalı alan 400 metre açık alan 3000 metre süper bir mesafe udea açık alanda 200-1000 metre çalışıyor bu telsizlerin içindeki modüller ayrıca satılmazmı.

birde Türkiyede udea tarzı rf modül üreten firmalar varmı bu firma haricinde hangi markaların rf modülleri tercih edilip kullanılıyor.