SMD Kondansatör Temini

Başlatan bymrz, 05 Aralık 2009, 18:10:02

bymrz

Arkadaşlar aşağıdaki değerlerdeki smd kondansatörleri piyasada rahatca bulabilmek mümkün mü?

100uF/50V
100uF/35V
330uF/10V
470uF/10V
1000uF/10V

aslan_korhan

Bulması zor olabilir.
Zaten değerler yüksek olduğundan normal malzeme ile nerdeyse ayni boyutlarda. Normal axial ( yatık ) DIP malzeme kullanabilirsen daha iyi olur gibi...
Dünyada 10 çeşit insan vardır. Binary bilen ve bilmeyenler.

azimli

470uF. 63V. gerilime kadar DC kutuplu ve seramik kutupsuz rahat bulunuyor ama bazı modellerde biraz adet gerekebilir.Büyük malzeme satıcılarında rahat buluyorum başta verdiğim kriteri kendileri söylediler bende hepsini kullanmıyorum çünkü.

Erhan YILMAZ

İstanbul karköyde çemenardagül diye bi firma var orda smd malzeme satışı var 25lik paketler halinde dirençler 50kuruş kutupsuz kapasitörlerde 1liraydı elektrolitikleri sormadım ama muhtemelen vardır firmanın internet siteside mevcut

bymrz

Alırken zaten 1000 'er adet gibi rakamlarda olacak.Biliyorum boyutları dip kılıflarla aynı fakat, el işçiliği fazla olmadan çıksın istiyorum kartı...

azimli

smd teknoloji direnç ve kondansatörler artık dip kılıflardan normal tiplerden küçük kalıyor kandansatör teknolojileri çok geliştirildi eskisi gibi değil

siz kartı nerde imal ettirip otomaik robotik dizgiyi yaptırmayı düşünüyorsunuz bu teknolojiye sahip benim tanıdığım firmaların tamamı zaten kart üzeri malzemeyide hazır sunuyor.

ve hatta imalata girmeden kart tasarım-çizim aşamasındayken kullanmanız gereken kompanent değer ve kılıf aralığını size bildiriyorlar
ve genelde uzak doğudan çelik ipekli baskı kalıpları getirtiliyor pcb de uzak doğu oluyor genelde bu işlerde adetli üretim ve tek seferde risk alıp hatasız çıkardığınızı kesin bildiğiniz işlerde avantajlı oluyor

kartı yaptırıp dizgiye vereceğiniz firmaya dönün kafadan malzeme kılıf araştırmayın onlar zaten sizin işi görecektir.

mezire

acaba smd dizgi fiyatları nasıl hesaplanıyor.   1000 adet kart dizgiye vermek istesem fiyatı ne olur ?

bymrz

Alıntı yapılan: "mezire"acaba smd dizgi fiyatları nasıl hesaplanıyor.   1000 adet kart dizgiye vermek istesem fiyatı ne olur ?
,

Kartına göre bir setup ücreti alır(50 USD gibi).
Daha sonrada smd malzeme başına ortalama 2 cent ücret alır...