Sun DPS-680CB psu ana kartsız çalıştırma ?

Başlatan gevv, 16 Aralık 2009, 16:17:51

gevv

umarım birileri bu güç kaynağını ana karta bağlamadan çalıştırmıştır :)   bir türlü çözemedim çihaz sağlam ama   açması nasıl bilmiyorum  sanırım hp sunucularda kullanılıyor  çıkışları  kablolu değil direk kasaya monte soketli

nurican

pc power supply ında yeşil renkli bir start ucu var bu ucu şasi(-) uçlarından birine birleştirdiğinizde start alır. yeşil renkli start kablosunu takip ettiğinizde power suppy ın içindeki pwm entegresine gittiğini göreceksiniz.

pc power supply ını örnek alacak olursanız elinizdeki power supply ın bordu üzerindeki pwm entegresine giden uçları takip edip denemenizi tavsiye ederim.  

zaten deneme yaparken power supply off durumunda olduğu için voltaj çıkışı yok. bu yüzden bir tehlikesi olacağını sanmıyorum. ama siz yinede voltaj çıkışlarını bir kontrol edin. kolay gelsin.

Saygılar...
Bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri oluşuyorsa orada güneş batıyor demektir.....

gevv

İlginiz için teşekkürler

Biliyorum pc psular kolay sistem basit ama bu güç kaynağı çok profosyonel ve karmaşık tahminimce sadece şaseleme ile açılmıyor tüm  pinleri denedim sonuç alamadım

Maxim

bende araştırdım ama sonuç yok pek
bu psu hot plug türünde ,
yani server çalışırken sökebilir-takabilirsin ,

o yüzden çok daha detaylı bir start-stop devresi olması lazım ,
en azından donanımla bağlantılıdır ,
yani mainboard ve işletim sistemi ,psu söküldü ? psu takıldı fark ediyor olmalı .