ARM geliştirme seti satan

Başlatan KABO, 25 Aralık 2009, 12:08:31

KABO

Arkadaslar Philips firmasının urettigi USB destekli(USB portu olan işlemciler)geliştirme board'u satan varmı arkadaslar.
BILGI PAYLASTIKCA COGALIR...

BenC

Ben aldım LPC2148 Header Board. www.sparkfun.com USB var üzerinde.
ŞEHİT KANIYLA ALINMIŞ BU GÜZELİM VATANIN TOPRAKLARI KARIŞ KARIŞ SATILIYOR!!  VATAN HAİNİ OLMA!!

BenC

Araştırırken baktımda Türkiyede EasyARM diye bir geliştirme kiti var. Güzel bişeye benziyor ama fiyatı pahalı biraz. 340 TL.(kdv dahil.) www.elektrovadi.com
ŞEHİT KANIYLA ALINMIŞ BU GÜZELİM VATANIN TOPRAKLARI KARIŞ KARIŞ SATILIYOR!!  VATAN HAİNİ OLMA!!

modernherakles

olimexin geliştirme kartlarını incelediniz mi?
olimex
If we hear, we forget; if we see, we remember; if we do, we understand – Confucius

KABO

Aslında http://www.futurlec.com/ARM2368_Controller.shtml sitesinde uygun fiyata bir geliştirme seti buldum ama sitenin guvenligi açısından tereddütüm var.Futurlec ten daha once geliştirme kartı alan var mı?

Analyzer

Alıntı yapılan: "KABO"Aslında http://www.futurlec.com/ARM2368_Controller.shtml sitesinde uygun fiyata bir geliştirme seti buldum ama sitenin guvenligi açısından tereddütüm var.Futurlec ten daha once geliştirme kartı alan var mı?
Selam,

Futurlec güvenilir bir site, bir problem çıkmaz. Ancak LPC2368 uygun bir işlemci midir, üzerinde çalışmaya değer mi tartışılır.

Analyzer
Üşeniyorum, öyleyse yarın!

KABO

Peki arkadaslar siz hangi ARM islemciyi onerirsiniz.Ben ARM ler konusunda tecrübeli değilim.Siz degerli arkadasların tecrübesinden yararlanmak istiyorum.Bulunurlulugu en kolay ve iyi bir ARM islemci ile baslayıp onun gelistirme setini alıp ogrenmek istiyorum.SAYGILAR...

BenC

Alıntı yapılan: "modernherakles"olimexin geliştirme kartlarını incelediniz mi?
olimex

İnceleme fırsatım olmadı.

Eğer pic ve benzeri bir mcu dan ARM ye geçiş yapıyorsanız ARM7 mimarisine sahip bir kit seçmenizi öneririm. Hangi programlama dilini kullanıyorsanız ona göre en çok örneği bulunan bir kit olabilir. En azından mimarinin öğrenilmesini kolaylaştırmış olursunuz. Çünkü ARM ile ilgili türkçe kaynak ve eğitim yok, yada ben bulamadım.

Analyzer

Alıntı yapılan: "KABO"Peki arkadaslar siz hangi ARM islemciyi onerirsiniz.Ben ARM ler konusunda tecrübeli değilim.Siz degerli arkadasların tecrübesinden yararlanmak istiyorum.Bulunurlulugu en kolay ve iyi bir ARM islemci ile baslayıp onun gelistirme setini alıp ogrenmek istiyorum.SAYGILAR...
Selam,

Ben söyleyince kızıyorlar. STM32 ile çalışıyorum. Daha öncesinde LPC serisi ve ADUC serisi ile de çalıştım. Benim derdim en kısa sürede geliştirme olduğu için kütüphanesi hazır ve kod desteği olan, aynı zamanda donanımı da bir adım önde olan işlemciyi seçtim. Tekrar başlayacak olsam ya LPC ya da STM32 seçerdim. LPC zannedersem Karaköy piyasasında tek tük bulunuyor.

Analyzer
Üşeniyorum, öyleyse yarın!

KABO

Arkadaslar EasyARM satan elektrovadi sitesinde geliştirme seti kalmamıs.Olimex ten alacagım.islemci olarakda arastırdım bira LPC2148 daha fazla kullanılıyor.Benim istedigim USB ozelligi var.Herkese teşekkür ediyorum.

BenC

:) Desenize sonuncuyu da dün ben almışım. Aldım almasına da Grafik LCD bağlantısı standart dışı bir bağlnatı. Acaip bir LCD kullanmışlar. İlla onların Lcd sini kullanmak zorunda kalıyorsunuz.

basrikul

Merhabalar Kendi geliştirdiğimiz ARM7 evalution kitlerini yakında satışa sunacağız.
Kul Elektronik

fatihinanc

Kainat dediğimiz kitap, yazıldığı dil ve harfler öğrenilmedikçe anlaşılamaz.  (Galileo Galilei)

BenC

Alıntı yapılan: basrikul - 20 Haziran 2010, 03:01:23
Merhabalar Kendi geliştirdiğimiz ARM7 evalution kitlerini yakında satışa sunacağız.
Kul Elektronik

Hangi firmanın hangi arm'si  olacak?

CLR

Merhaba,

ARM7 fiyat ve özellikler yönünden tarih oldu, yeni başlayacaklar için arm cortex tabanlı işlemci seçmelerini tavsiye ederim. LPC1*** serisi , STM32  en uygun işlemci olur.
Knowledge and Experience are Power