keil c arm problemi

Başlatan modernherakles, 04 Ocak 2010, 21:23:11

modernherakles

keilde 8051 programlayabiliriken arm examplelarını derlemeye çalışırken şu hatayla karşılaşıyorum

sildim yeniden yükledim kar etmedi bir çözümü olan var mı?
lisans arm ı kapsamıyor mu yoksa daha başka bir problem mi var?
If we hear, we forget; if we see, we remember; if we do, we understand – Confucius

ahmet2004

Bütün Keil leri ayrı ayrı dir'lere kur.(KeilC51,KeilRArm,KeilCArm vb...)

Hepsinin ayrı ayrı ikonlarını masaüstüne çıkart öyle kullan.

Keili kapatmadan öncede Project Close ile projeni kapatırsan mesaj lar gelmez.

controller

ARM toolchain kurulu değil. Sadece C51 i kurmuşsun. Ayrı ayrı klasörlere kurmaya gerek yok. Keil yeni proje oluşturulurken seçtiğiniz işlemciye göre toolchain i otomatik seçer.
Hesabım OG tarafından haksız bir şekilde pasif yapılmıştır.

modernherakles

Alıntı yapılan: "ahmet2004"Bütün Keil leri ayrı ayrı dir'lere kur.(KeilC51,KeilRArm,KeilCArm vb...)

Hepsinin ayrı ayrı ikonlarını masaüstüne çıkart öyle kullan.

Keili kapatmadan öncede Project Close ile projeni kapatırsan mesaj lar gelmez.

sağolun.
If we hear, we forget; if we see, we remember; if we do, we understand – Confucius

modernherakles

Alıntı yapılan: "controller"ARM toolchain kurulu değil. Sadece C51 i kurmuşsun. Ayrı ayrı klasörlere kurmaya gerek yok. Keil yeni proje oluşturulurken seçtiğiniz işlemciye göre toolchain i otomatik seçer.

peki elinde hazır çalışan arm toolchain olan var mı?

muhittin_kaplan

projeyi oluştururken Target Device ı seçtiğinizde (ki arm olacak) o toolların otomatik gelmesi gerekir.

modernherakles

forumdaki aşağı yukarı bütün problemler aynı buda keilin armı desteklemesi 2 gündür kurmadığım kürek lisans kalmadı ama net bir çözüme henüz kavuşamadım keilin arm bölümü kırılmamış veya keil bu  konuda cok hassas anlamadığım 2kb a kadar free olmasına rağmen niçin arm da kod oluşturulamadığı. free versiyonlarına yönelicem keili çalıştıramazsam ancak net bir çözüm yok gibi.

@muhittin_kaplan target olarak arm  seçilince arm otomatikman kapatıyor kendisini

modernherakles

tamamdır arkadaşlar sorunu kökten çözdüm yeni keil çoğu armı destekliyor ve oldukça kullanışlı ayrıca hiç sıkıntı yaşamadan hex oluşturuyor
keil "mdk402" diye aratabilirsiniz.

düzenleme: arkadaşlar kolayca bulabilsin diye siteyide ekledim.

keil4