7-inch Touchscreen Monitor

Başlatan DataDiver, 06 Ocak 2010, 01:44:45

DataDiver

herkese iyi çalışmalar

yapacağım bir proje için 7" dokunmatik lcd monitöre ihtiyacım var

linkteki gibi
http://www.globalsources.com/gsol/I/Interactive-touchscreen/p/sm/1013466263.htm

istanbulda bir firmadan şöyle bir fiyat aldım sizce de uygunmu?

---------------------------------------------------------------------------------

7" lcd panel(VGA kit dahil) ve 7" dokunmatik panel elimizde mevcut. Yalnız bu ürünler panel şeklindedir, herhangi bir kasası yoktur. Fiyat bilgisi aşağıdaki gibidir,

7" LCD Ekran + VGA Kit ----------------------------------- 200 USD

7" Resistive Touch Panel + Controller kartı ----------  95 USD

Fiyatlara KDV dahil değildir.

İyi çalışmalar…

Mehmet GENÇ

NOYA BİLGİSAYAR SİSTEMLERİ

DANIŞMANLIK SAN. VE TİC.LTD.ŞTİ

Hamidiye Mah. Soğuksu Cad. No:5

K:8 Kağıthane 34408 İSTANBUL

Tel: (212) 294 24 03

Fax (212) 294 06 88

www.noyabilgisayar.com

--------------------------------------------------------------------------------------

Analyzer

Selam,

İlla bu şekilde olsun demiyorsanız Delta'nın o fiyatlardan da ucuza renkli 7" dokunmatik ekranları bulunuyor ve iletişim protokolleri açık. Programı ile programlayıp arabirim ile de uğraşmazsınız. Veyahut sizin dediğiniz gibi yaparsanız sisteme detaylı bir firmware yazmanız gerekir. Ayrıca bir kasa da gerekiyor. Yine de fiyat pahalı geliyor bana.

Analyzer
Üşeniyorum, öyleyse yarın!

fractal

delta kesinlikle en uygun olanı.pic ile seri ve modbus haberleşiyor..
Restantum cogniscutur Quantum deligutur

Analyzer

Selam,

Bu konuya biraz eksik cevap verdiğimi düşünüyorum. HMI (Human Machine Interface) modülleri çok çeşitli şekillerde oluşturulabiliyor. Sizin teklifini aldığınız ürünler gibi parça parça veya benim önerdiğim gibi komple sistem olarak. Parça parça almak, bir aracın motorunu, şasesini, kontrol ünitesini satın alıp birleştirmeye benzer. Ancak bir orjinal fabrika çıkışı gibi olmaz. Hazır sistemlerde de fabrikanın sundukları ile yetinmek durumunda kalabilirsiniz. Ayrıca ürün haline getirip tekrar pazarlayacağınız varsayılırsa güzel görünüm için estetik bir kasaya ihtiyacınız olacaktır. Bir üçüncü seçenek daha var ancak zorlu bir süreci var. Hazır olan donanımlar genelde Arm9 olarak piyasaya çıkıyorlar artık. TFT sürücüsü içinde olan işlemciler mevcut. Reverse Engineering uygulaması yapılarak, hazır modülün detaylı şeması çıkarılabilir ve içerisindeki işlemci tekrar programlanabilir. Bu yapım zorluğu ve zaman olarak biraz gerilerde beklemesi gereken bir konu bence.
Hazır modülleri size önerdim çünkü ölçek ekonomisi nedeniyle hazır modüller; malzemeyi daha ucuza alıp, ürün yapıp, tekrar satmak zorundalar. Bu sebeple sizin perakende aldığınız parçaların da altında fiyatla, bitmiş ürün satıyorlar. Önerimi yine tekrarlıyorum. Delta veya Özdisan'ın sattığı Easyview MT6070iH model ekranlardan alıp kullanmak çok daha mantıklı olacaktır. Ayrıca MT6070iH'ın menülerini, grafiklerini ve yeteneklerini üst seviyeye çıkarmışlar.(Basit bir işlemci ile dahi kontrol edilebiliyor)

Analyzer
Üşeniyorum, öyleyse yarın!

ento

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=200347494176

bence bu adrese bak. Ne projesini yazsaydın daha sağlam bi kaynak verebilirdim. Kolay gelsin

DataDiver

öncelikle verdiğiniz cevaplar için teşekkürler siteye girmekte sorun yaşadığım için cevap yazamadım bi kaç kez denedim daha önce

biraz eksik açıkladım ve konuya en uygun burayı buldum sanırım daha genel bi yere açsam iyi olacaktı

proje aslında ileriye dönük biraz, şimdilik malzemeleri bir araya getirmeye çalışıyorum, opel marka astra h model bir araç var

konsoldaki yol bilgisayarı orjinalde tek renkli likit display ve cd30 adlı yol bilgisayarı ile birlikte çalışıyor  fakat üst modellerde buraya 7 inch renkli tft lcd ve dvd 90 denen bir yol bilgisayarı takılabiliyor.

cd30 sistemi ile gelen ekran.

bu resimdeki ise cd 70 veya dvd90 ile gelen ekran

ben servisi arayıp bu ekranı takmak istesem ne kadar olur dediğimde söyledikleri fiyat arabanın 5 de 1 i olunca  kolay gelsin dedim kapadım :)

ve yabancı bir sitede birinin bu ekranı söküp yerine kendisinin ekran koyduğunu ve arabaya birde pc koyarak bu ekrana istediği gibi görüntü verdiğini görünce bende gaza geldim aslında proje bundan ibaret.

servisi tekrar arayıp aracımın modelini söyledim ve cd 70 takılı dedim, lcd ekranın bulunduğu çerçevenin kırıldığını söyledim 30lira + kdv  şu an yok ama getirtiriz dediler :)

bende şuan 7 inch dokunmatik vga ekran bakıyorum türkiyede bulmak çok zor ve pahalı o yüzden bende yurtdışından getirtcem bir şekilde.

bende ebay de böyle bi ürünle karşılaşmıştım başlığı açtıktan sonra
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=180447785102