Web linki tıklandığında sayfanın tam boyut açılması

Başlatan bunalmis, 20 Ocak 2010, 13:10:49

z

Web linki tıklandığında sayfa tam boyut açılmıyor. Tam boyut için sağ üst köşedeki kare kutucuğu tıklamam gerekiyor.

Frontpage ile hazırlanan sayfada linkler tıklanınca tam boyut sayfa açma nasıl yapılabilir? Yada sorun nedir?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

gevv

link kodlarında onLoad="openNewWindow  gibi bir kod varmı ?

z

Evet açılmasını istediğim sayfa yeni sayfa olacaksa frontpage de hyperlink properties de target frame seçeneğini new windows olarak belirliyorum. Zaten tam boy açılmama olayıda yeni pencere açılırken oluyor.

gevv

eğer lik kodlarında ','_blank',790,546genişlik yükseklik değerleri varsa popup olarak açılıyor demektir  bu kodları silip standart kodları kullanırsınızsorun olmaz hocam

<a href="http://site.com" target="_blank">tıkla</a>

benimde pek bilgim yok ama kodlamada bir script kullanılmadıysa linkler verdiğim örnektegi gibiyse yeni pencerede normal açılması gerekli

z

<a target="_blank" href="http://www.xxxxx.com"><font color="#0000FF">xxxxxxxxxxx</font></a>

aynen boyle ve sayfa tam acilmiyor.

gevv

wsxwsx

<a target="_top
veya
<a target="_parent
öneririm

z

_top yada _parent mevcut sayfadaki görüntüyü kaldırıp yeni sayfayı getirdiği için işime gelmiyor. Tıklanan linkin yeni bir sayfada açılmasını istiyorum.

Explorerı tıklayınca full ekran açılıyor. Sorun sayfa içindeki bir link yeni sayfada açılsın dendiğinde oluyor.

@Gevv

Verdiğin linklera baktım, hata yaptığımı düşünüyordum meğer bu olay kendi başına bir sorunmuş.

peko

<s c r i p t t y p e ="text/javascript">
function open_full() {
window.open('index.html','','fullscreen,scrollbars');
}

window.onload=open_full;
</ s c r i p t>

Sanırım işinizi görür Hocam..
" Bazıları zeka'sını iş'i zorlaştırmak için, bazıları ise kolaylaştırmak için kullanır.. "