RS485 sürücü

Başlatan AST, 25 Ocak 2010, 01:12:52

AST

Selam,

Normalde RS485 line driver olarak AM26LS31 4 çıkışlı sürücü entegre devresini kullanıyorum.Bazen yarım saat normal çalıştıktan sonra entegre çöküyor.
Bunun nedeni ne olabilir ya da bu tipte daha kararlı çalışan  4 (daha fazla da olabilir) çıkışlı sürücü entegresi kullanan var mı?

piedos

ben tek kanallı simplex max485 entegresi kullanıyorum, herhangi bir problem olmuyor 400kbits e kadar, 600kbits üzerinde ısınıyor ve çuvallamaya başlıyor

sizin hızınız nedir?
kaç çip bağlı hatta?
sonlandırma dirençleri var mı?
Einstein: "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former."

AST

Hız 4800bps, bahsettiğim entegre devre 4 çıkışlı ve bazen bir tanesindende paralel alabiliyoruz yani 5'e çıkabiliyor.Çıkışlarda sürücünün herbir ucunda seri olarak 10ohm gibi direnç var.
Sonlandırma direnci hattın diğer tarafında olması lazım, tam bilemiyorum şimdi.Çünkü diğer tarafta genelde opto-coupler var.

aslan_korhan

MAX485 yerine SN75176 kullanabilirsin. Fiyat olarak çok daha uygun ve bir sorun çıkarmıyor...
Dünyada 10 çeşit insan vardır. Binary bilen ve bilmeyenler.

SpeedyX

Merhaba,

Hazır konusu açılmışken benimde iki sorum olacak;

128 (mümkünse 256) hatta paralel slave destekleyen, hattan izoleli, sorun çıkarmayan bir rs485 entegresi biliyor musunuz?
max1487 var ama hattan izoleli değil.

Beslemeler arasındaki potansiyel farklardan dolayı yanmaya karşı nasıl bir transient voltaj protection devresi önerirsiniz?

aslan_korhan

MAX1480A, MAX1480B, MAX1480C, MAX1490A, MAX1490B

http://www.maxim-ic.com/quick_view2.cfm/qv_pk/1020

Bunlar Full izoleli. Fakat 256 Parallel hat desteklermi bilmiyorum...
Dünyada 10 çeşit insan vardır. Binary bilen ve bilmeyenler.