ATMEL'lerde bozulma

Başlatan rojhatbilge, 02 Mart 2010, 20:48:25

rojhatbilge

ATMEL işlemcilerine program atma esnasında sık sık işrmci bozuluyor.
Sadece bugün iki attiny2313 programlarken bozuldu.

Eminim başkalarıda bu sorunla karşılaşmıştır.

Nedenini bilen var mı?

tyildizak

Seri port ile mi programlıyorsunuz?

diot

Kullandığın programlayıcı nedir? Sorun Programlayıcının olabilir. Çünkü bende elnec-jetprog ve VEBS arkadaşımda beeprog + var, programlama esnasında bozulan atmel görmedim.
Diğer bir problem ise piyasada çin malı çakma micro controller lar var. Bunlara dikkat etmek gerekiyor. 1-2 programlamada bozuluyor bu malzemeler.

parda

delikli karta yapılmış pony prog programlayıcı nerdeyse 2 yıldır ne bozdu nede bir sorun çıkardı çok memnunum.
Bildiğim tek şey, hiç bir şey bilmediğimdir.

hasangurlek

Alıntı yapılan: "diot"piyasada çin malı çakma micro controller lar var

Hangi markalar ve modelleri ?
http://www.cyber-warrior.org, Although they like whiteness, sometimes twilight is required...  Hala evlilermi bilinmez ama kesinlikle artık uygun değiller !!!

rojhatbilge

Şu an Mikroelektronika'nın AVRprog2.0 programlayıcısını kullanıyorum.
Daha önce farklı bir programlayıcı kullanıyordum, ama her ikisinde de aynı problemle karşılaştım.

diot

hasan gürlek arkadaşımıza . Bilhassa microchip firmasının ürünleri.
ve geçende bir adet atmele rastladım programlanıyor fakat çalışmıyor. osilasyon yok.

elektrotasarim

Merhaba, 2313'ün tiny olmayan bir alt versiyonunu kullanmıştım 3-4 yıl önce. Çok sık karşılaştığımız bir sorun işlemcinin programının uçmasıydı. Bir cihazınız var üzerinde 2313 işlemcisi bulunuyor, programlıyorsunuz ve müşteriye gönderiyorsunuz. Aradan birkaç ay geçiyor (bu zaman değişken) ürün arızalı diye geri geliyor. Sadece işlemciyi tekrar programlıyorsunuz ve sorun düzeliyor. Zamanında sorunu çözmek için çok uğraşmıştık hatta atmel'le iletişime geçmiştik. Ancak maalesef çözülememişti.
2313'te karşılaştığımız bu sorunu ATMEGA serisinde hiç yaşamadık, bu da ilginç bir nokta. ATMEGA162, 88 kullandık, bunlar sorunsuz çalışıyordu.

Everlast

Aynı sorunla bir çok kez AVR nın kendı programlayıcılarıylada karşılaştım...
şunu deneyebılırmısın programlama ucları ıle İşlemcinin pinleri arasına seri direnç atarmısın 100 ohm gibi..

- - - Check it Out - - -