ucuz volt-amper metre

Başlatan gevv, 05 Mart 2010, 17:51:57

gevv

piyasada en  yaygın  ucuz  ölçü   aletini  bilirsiniz fiyatı 5..6  tl

aynı  sistem  ile sadece  voltmetre  ampermetre  olarak var  yabancı  sitelerinde   görürdüm  

tahminimce fiyatı uygun  olacak  ama  türkiyede satan  bir  yer  bulamadım  bilen varmıdır ?

bymrz

Ben bunları 1 aydan daha uzun süre kullanamadım hiç  :D

sebo

bende bunun sarı renkte olanı var liseye başladığımda (1999 yılında) pazardan almıştım. halan kullanıyorum

Fabrisio

Resimde görülenin aynısı, hatta üzerinde ısı probu girişli olanını 3 sene önce Ankara Ostimde bir hırdavatçıdan almıştım. Cihazı 3 gün kadar kullandım ve bataryası bitti. Çıkarıp yerine vartanın uzun ömürlü bataryasından taktım ve hala kullanıyorum.

KAZIMUGUR

Klasik intersil 7106 , Karaköy de ekranlarıda vardı entegreside...

gevv

evet  başlangıç için ilk kullanılan ölçü aleti klasik sistem  ama  derdimi  anlatamadım  

bunu küçük bir modül şeklinde yapmışlar ikinci resimdeki gibi sadece voltaj  ya da akım ölçüyor bu cihazlardan arıyorum

olmadı  ölçü aleti alıp kesip biçeceğim :D  kit almaktan ya da  yapmaktan daha ucuz olacak

wsxwsx

http://www.futurlec.com/Panel_Meters.shtml

Postayla iste. 2-3 haftada gelir. istersen dhl ups ile 3-5 günde gelir.

Sipariş düğmesine basınca siparişler kısa bir süre görünüp kayboluyor. En alttaki Shopping Cart  bağlantısına tıklamalıyız.

Beğenmediysen başka vardır. Bunlar türkiyede de olabilir.
http://www.google.com.tr/search?hl=tr&safe=off&q=lcd+panelmeter&btnG=Ara&meta=&aq=f&oq=

floresan

panel metre olarak çokca bulunuyor. amper, volt, sıcaklık(lm35 ile) ölçülebiliyor. ankaradan ve afyondan almıştım. fiyat da gayet uygundu.

birde bunların ledli ekrallıları var türk yapımı. fakat pahalı onlar.

ipek

kocaeli üniversitede okuyan çoçuklar panelmetre istediler 16f870 ile yapıvereyim dedim ekranın titremesine mani olamadım biraz bekleyin dedim OG titremeye çözüm buldu çocukları aradım abi gerek kalmadı buradan pasajdan 8 tl ye aldık içinden bir kağıt çıktı 20 v için 100 k tak
200v için 909k tak gibi jest olsun diye banada yollamışlar deminden beri arıyorum telefonlarını bulamadım kocaelinde okuyan var ise malzemeyi nereden alıyorlar herhalde ya bir yada iki satıcı vardır..

upayi

Bende bu ölçü aletinden kullanmıştım ama artık enaz 20 ytl olan o kocaman sarı kauöçuk olanlardan kullanıyorum.Ayrıca hoby malzemleri satan bir yerden kalın aliminyum falyo ilke ekranlama yaptım  Büyük ölçü aletinin en büyük avantajı kapasite ölçebilmesi özellikle yaptıgım devrelerde aldıgım her kondansatörün kapasitesi aynı olmuyor yada en azından bir süre sonra özelligini kaybedebiliyor arızayı kolay bulkma açısından önemli
upayi developer free energy system (oler cell free energy motor design Guns design (magnetic guns=)

elaass

bluemavi den ben 2 ay önce almıştım. kullandım iyi problemçıkmadı. şuan stokta yokmux fakat geleceğini söylemişlerdi
http://www.bluemavi.com/vitrin/tablo_new.asp?adet=1&kitap_id=753542&kategori=474#ara