I2C Arayüzlü Termometre?

Başlatan Tagli, 06 Mart 2010, 15:27:50

Tagli

I2C arayüzlü bir termometre (sıcaklık sensörü) aramaktayım. İnternetten TMP101 ve MAX6625 entegrelerini buldum ancak bunları piyasada bulabilir miyim bilmiyorum. İnternette arama yaparken genelde Dorukan ve INT-EL'in sitelerine bakıyoruma ancak aradıklarımı ikisinde de göremeyince bir sorayım dedim. Bu ikisinden birini bulmam mümkün değilse, bana önerebileceğiniz başka ürün var mı?

Bu arada, adetli alım yapmayacağım, sadece 1-2 tane gerekli.
Gökçe Tağlıoğlu

M_B

Merhaba Hocam;
LM75 te i2c li sıcaklık sensorudur.
Piyasayı bilmiyorum.
İmkanın sınırlarını görmek için imkansızı denemek lazım.                                                             Fatih Sultan Mehmet

ipek

hala varmı bilmiyorum piyasada bir ara DS1621 var idi...

Tagli

DS1621'i bugün Karaköy'de buldum, üstelik girdiğim ilk dükkanda. Alışverişlerimi sık sık oradan yapmama rağmen dükkanın ismini bilmiyorum, hatta içinde bulunduğu hanın ismini de bilmiyorum. Ama yerini tarif etmek gerekirse, Karaköy Pasajı'nın bitişiğinde ortadasında avlu olan bir pasaj var, 3 girişi var, biri Karaköy Pasajı girişinin hemen dibinde. Avluya iskele tarafından girişte bir merdiven var. Bahsettiğim dükkan merdivenden çıkınca hemen karşıdaki. 8 liraya verdi.

Ekleme: Bugün o dükkanın ismine dikkat ettim: Kavak Elektronik imiş.
Gökçe Tağlıoğlu

gallavi

DemirHan=gallavi;

Tagli

Sık kullanılan bir ürün olduğunu biliyorum ama 18B20, I2C arayüzünü değil 1-wire arayüzünü kullanıyor.
Gökçe Tağlıoğlu