Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

pic16c71 problemi

Başlatan salim ALTIN, 06 Şubat 2004, 08:58:47

salim ALTIN

Merhaba.
pic16c71 de çalışan program kullanan bir cihazım var. Fakat piyasada 16c71 bulma

problemi yaşıyorum. Bu programı ( hex i)  aynen kopyalayıp çalıştırabileceğim muadil bir pic varmı.? yada en az neler değişmeli ? yada 16c71 dip kılıf nereden temin ederim.?
İnsanlar 3 guruba ayrılırlar. 1- Birşeyler yapıp üretmeye çalışan küçük bir gurup. 2- Birşeyler yapanları hayranlıkla ve takdirle izleyen büyük bir gurup. 3- Hiç birşeyden haberi olmadan yaşayan devasa yığınlar....

cozturk

Üstad,
PIC16C71 to PIC16C710/711 Migration 40032b.pdf
belgesi

sanırım olayı açıklıyor. bunun yerine 16c711 kullanılabilirmiş.

salim ALTIN

Üstad orada benim keyfimi kaçıran konu CONFIGURATION WORD FOR PIC16C71 —       CP0 PWRTE WDTE

FOSC1 FOSC0  bakıldığında PWRTE 1 de enable dierine yani CONFIGURATION WORD FOR PIC16C710/711 de ise CP0 CP0 PWRTE WDTE FOSC1 FOSC0  (buraya kopyalayamadım

ama pwrte nin üzerinde çizgi var) bunda ise  0 da enable. Bunu nerede kullanmış olabilirler program içinde. Çünki ben bir deneme yaptım 711 ile ama çalışmadı program. fakat şimdi tekrar

deneyeceğim. olumlu olursa burada yazarım. yardımın için teşekkürler.
İnsanlar 3 guruba ayrılırlar. 1- Birşeyler yapıp üretmeye çalışan küçük bir gurup. 2- Birşeyler yapanları hayranlıkla ve takdirle izleyen büyük bir gurup. 3- Hiç birşeyden haberi olmadan yaşayan devasa yığınlar....

ahmetu

pic16c71'i futurlec'den bulabilirsin siparişi verdikten 7-10 gün sonra eline geçer.

PIC16C71-04/P PIC16C71

OTP 18-pin 4MHz Microcontroller with A/D $3.90

http://www.futurlec.com/ICMicrochip.shtml

salim ALTIN

Arkadaşlar yardımlarınız için teşekkür ederim.
Benim programım 16c711 de sorunsuz çalışıyor. yukarıda belirttiğim durum nasıl etkiler halen bilmiyorum ama 16c71 de çalışan programım hiç bir müdahaleye gerek kalmadan 16c711 de de çalışıyor.............

Eugene

Selam,

Benim elimde de 16C711'li bir devre var ama flash versiyonu olmadığı için 16C711 kullanmak istemiyorum.Acaba elinizde değmişken aynı programı comparator bitini kapatarak 16F628'e yükleyip deneseniz size zahmet.Valla çalışırsa devreyi yapıp çalıştırmayı planlıyorum.Saygılar,

Analyzer

mmengi

Eugene dostum kullandığın 16C711 in ADC girişlerini kullanıyorsan yani analog dijital bir cevrim kullanıyorsan 16F628 işine yaramayacaktır çünkü bu chip te sadece comparatör mevcuttur.Eger bu ADC kullanmıyorsan CMCON registerinden comparatör ü kapatırsan 16C711 deki programın 16F628 de çalışması gerektiğini düşünüyorum.

Eugene

Selam,

ADC portlarına sadece butonlar bağlı yani 628 işimi görecektir sanırım.Kodda ufak tefek düzenlemeler yapmam lazım.ADC'yi ve Comparator'u kapatmalıyım. İlgine teşekkür ederim mmengi ;)

Eugene