Siemens C60 A55 data kablosu

Başlatan ahmet2004, 07 Şubat 2004, 21:36:57

ahmet2004

Siemens C60 A55 data kablosu şeması varmı

arkadaşlar

veya adres bulabilirmiyiz. :cry:

mmengi

C55 ve M55 te denenmiştir. Eğer A55 ve C60 telefon tarafındaki pinler uyuyorsa onlardada

çalışır.

ahmet2004

Bu Şema Siemens C60 telefonundada çalışıyor.
Teşekkürler.

mmengi

bir şey daha hatırlatmak isterim bu kablo ile temel haberleşmeyi sağlayabilirsiniz ancak bu Kablo üzerinden GPRS kullanmak istiyorsanız telefona giren soketin içinden 5 ve 6 nolu pinleri kısadevre etmeniz gerekmektedir.böyle bir işlem C55 ve M55 te denenmiştir aksi halde GPRS için kullanamazsınız.

ahmet2004

alisahinoglu

Sevgili arkadaşlar şu anda SIEMENS C60'ı pic ile bağlantı yapıp SMS göndermeye, almaya çalışıyorum. Bu telefon ve benzer mododelleri PDU formatını kullanıyorlar (AT+CMGF=0). Bu format baya zor is. Kodlanmış olan bir SMS'yi göndermeyi başarıyorum ama bir text'i nasıl PDU formatına dönüştürüp gönderreceğimi ve alıpta çözeceğimi başaramdım daha. Bu konu üzerinde uğrasan arkadaşlar varsa ve bana yardımcı olabilirlerse çok sevinirim... :cry:  :cry:  :cry:

Veli B.

Arkadaşlar benimde benzer bir problemim var.Philips 625 için data kablosu şeması olan var mı?
Sevgiler...

bcavlak

merhaba arkadaşlar
şema diyorsunuz ama link veya herhangi bir şema dosyası nerde.nasıl alabiliriz.
bilgiler paylaşıldıkça anlamlaşır.
Bilgiler, paylaşıldıkça değer kazanır.

ahmet2004

Adresler değişmiş. Bilgilerinize.

Siemens c55

mustafa_cmbz

hocam pcb dosyalarını verdiğiiz link çok eski ama elinizin altında  bir kenarlarda hala varsa yeniden yükleyip paylaşabilirmisiniz_?

aster

Buradan indirebilirsiniz

sprintlayout la çizilmiş hem smd hem normal çizimler
yanlız önce dandik bir data kablosu alıp içini boşaltıp bu smd kartı içinde yerleştirmen gerek.

Bulabilirsem bendeki hazır kabloyu verebilirim.

mustafa_cmbz

kutu kolay hocam.gerekirse bütün devreyi slikon ile kaplarım.....çok teşekkür ederim...