visual basic excell

Başlatan teknikelektronikci, 25 Mart 2010, 00:00:01

teknikelektronikci

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 28 Mart 2010, 18:55:05
evet onu tanımlayıp (referans olarak ekleyip) sonra dll dosya içerisindeki fonksiyon ve/veya alt programları tanımlaman gerek. sonra çağırmalsın tabi (c deki include gibi)

tamam hocam tesekür ederim su an programi yaptim bitirdim baskasina yazdirmaya bile gerek kalmadi her seyiyle isimizi görüyor bir dediginiz gibi dll yi ekleyip rfid com port olayi kaldi yapamazsam tekrar rahatsiz ederim ilginize tesekür ederim.
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

teknikelektronikci

hocam bu cagirma (include) nasil yapilir visual basic de bir türlü dll calismyior bende kendim komutlari rfid ye gönderme karari aldim yalniz biraz yardima ihtiyacim var

öncelikle rfid modüle 02 02 31 03 hex kodlarini göndermem gerek visual basic ile hex kodunu gönderiorum ama giden veriyi label 1 ve gelen cevabi label 2 de baktigimda cok acayip karakterler cikyior acaba bunun sebebi nedir ? benim label 1 de hex ollarak degeri nasil göstermem gerek ?

Private Sub Combo1_Change()

End Sub

Private Sub Command1_Click()

On Error GoTo hata
Dim mesaj(3) As Byte

mesaj(0) = &H2
mesaj(1) = &H2
mesaj(2) = &H49
mesaj(3) = &H3
MSComm1.Output = mesaj

cevap = MSComm1.Input

Label2 = cevap
Label1 = mesaj
Exit Sub

hata:
MsgBox "Mesaj Yollanamadi"

End Sub

Private Sub Form_Load()

MSComm1.CommPort = 4
MSComm1.Settings = "9600,N,8,1"
On Local Error GoTo hata
MSComm1.PortOpen = True
Exit Sub
hata:
MsgBox "Port Acilamiyor"
End Sub

Private Sub moc_Change()

End Sub
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

muhittin_kaplan

teknikelektronikci

hocam ilginize tesekür ederim

sadece referans ekle diyerek oldu ama win xp de deneyince malesef win7 64 bit de uyumsuzluk var

ayrica win xp de yazdigim program win7 dll desteklemedigi icin win 7 de calismiyor    baska bir programi win7 de yazmama ragmen win xp de hata veriyor ki vermemesi gerekiyor alt versiyon oldugu icin ama dll uyumsuz oldugu icin %100 win 7 de calismiyor ama sonuc itibari ile yazdigim 2 program da cok iyi calisiyorlar sadece uyumluluk sorunlari var :) onlarida halletmeye calisacam kolay gelsin

muhittin_kaplan

DLL den kaynaklıdır.
Kolay gelsin

teknikelektronikci

merhaba hocam ben sadece referans ekledim ve oldu calisdi dll dosyasinin foksiyonlarini pdf den bakip ona göre programi yazdim kullandiigm dll dosyasi asagida

http://www.petmak.com.tr/

download bölümünden dll dosyasi aciklama icinde mevcut