Necvox DVA-9690 (DVD-FM player)

Başlatan nurim, 27 Mart 2010, 23:31:40

nurim

Arkadaslar,
Araçlarda kullanılan Necvox DVA-9690 (DVD-FM player)cihazını bir güç kaynağına bağlayarak evde kullanmak istiyorum. (Güç kaynağım bu cihazları çalıştırmak için yeterlidir)
Cihazın mevcut kablolarıyla şu bağlantıları yaptım;
Kırmızı kabloyu, ve sarı kabloyu ( + ) ya bağladım. Siyah kabloyu ( - ) ye bağladım. Yapabildiğim denemelerden Sarı kablonun (hafıza) olduğunu, kırmızı kablonun güç kablosu olduğu sonucunu çıkardım.
Bu bağlantı şekliyle cihaz ve ekran açılıyor. Ancak, volüm kendiliğinden yarı açık konumdan minumuma iniyor hiç bir tuş çalışmadığı içinde her hangi müdahalede bulunamıyorum.. Ekran olduğu gibi kalıyor. Her hangi bir reset düğmeside göremedim.
Kataloğu olmadığı için bazı kabloların ne işe yaradığını ise bulamadım.
1-Üzeri yeşil çizgili sarı kablo ne amaçla kullanılıyor? (Kablo ne ekside nede artıda hiç bir işlem yapmıyor.)
2-Gri kablo (+5v) çıkarıyor.
3-Mor kablo ne için kullanılıyor, tam olarak bulamadım. (Ekside her hangi bir işlem yok.Artıya bağlanınca aydınlatmayı kısıyor.Belkide aracın parkları açılınca ışıkları gece konumuna alıyordur.)
Bu cihaza ait bağlantılar ile tuşların neden komut etmediği hakkında bilgisi olanlardan yardım bekliyorum.

Kolay gelsin
nurim
"Bilgi paylaştıkça artar ,acı ve keder paylaştıkça azalır"

p_rof

slm,elinde cihazı evde kullanmak için power supplyın akımının yetmesi lazım elindeki cihaz dvd oynatıcı çünki.bunun yanında bu tür cihazlarda 1 adet ana artı besleme(amfilikatör katını besleyecek) 1 adet rem destegi kontak açılınca cihazı otomatik çalıştıracak,1adet otomatik anten çıkışı,1 adet harici çoklu dvd veya cd  çoklayıcı çalıştırmak için 5 volt çıkışı olması gerekir cihazın üst bölmünce veya alt tarfında muhakkak baglantı şeması veya kaplolarla ilgili açıklamalı bir yazı olması lazım rem ucunu tam olarak bulamamış vey baglayamamış olabilirsin saygılarımla
FEDAKARLIK OLMAZSA ZAFER'DE OLMAZ (soundimpacttechnology@windowslive.com)

cevat

Ağrıza var!Parça değişmesi lazım.