yurtdışından kargoyla malzeme getirme

Başlatan dikerelektronik, 30 Mart 2010, 16:03:15

dikerelektronik

yurtdışından kargoyla malzeme getirmede gümrüge takılmadan gelebilecek malzeme bedeli sınırı ne kadardır.
ben 100$olarak biliyorum.daha fazla olduğunu bilen arkadaşlarımız varsa bildirmelerini rica ederim.
ilgilenenlere şimdiden teşekkür ederim.

fatihkuzucu

Gümrük memurunun keyfi ile alakalı bu. Çok heveslenmemek gerek.
Exp.Kits http://tinyurl.com/3qhs8pm   Küçük adamların, küçük fikirleri... Büyük adamların, büyük hayalleri...

picmanya

yine bu sitede bir yerde bu konu sorulmuş ve olumlu bir neticeye bağlanmıştı arama ile bulunabileceğini sanıyorum alacağınız malzeme smd tip entegre türü ince fazla yer kaplamayan bir malzeme ise posta ile iş gümrüksüz halledilebilir aslında karşıdan malzemeyi gönderecek kişiyle iyi anlaşıp uyuşabilirseniz düşük faturalı veya numune tarzı yada hiç faturasız posta gönderisi ile malzemenizi sorunsuz gümrüksüz alabilirsiniz malzeme kaba ve ağır değilse posta kargo gönderisine öncelik verin derim gümrük sorun bu yolla neleri alıp satanları gördüm yeterki malzeme kibar ve az yer kaplayan bir şey olsun işinizi gümrüğe düşürmemeye bakın

celo2000

Tamamen gümrükcünün o günki ruh haline bağlı.100$ diye bir ölçüsü yok.Benim 30 cent'lik örnek cipler takıldı gümrükte.Gümrükcü vekalet ücreti olarak 100$ istedi bende kalsın gümrükte dedim.Tamamen şansına.Ama farnell'i tafsiye ederim.Genelde sorunsuz getiriyor.

mezire

ticari olmamak kaydı ile sınır 150€ dur.  eğer malzemeleriniz küçük ise gümrük memuruna hobi amaçlı olduğunu söylersiniz. zaten 150€ altındaki malzemeyide kimse önemsemez.

dikerelektronik

arkadaşlar ilginize teşekkür ederim.
nezire arkadaşım,150 euro olduğundan eminmisiniz? 150euro karşılığı 190$lık kargolarda problem çıkmaz diyorsunuz yani.
gümrükçüyle bir irtibatımız olmuyor.ABD den mng kargoyla doğrudan teslim ediyorlar.bedeli soruşturmamın sebebi malzemelerin
geri gitme imkanı olmaması.daha önceki forumlarda bu konunun geçtiğini bende hatırlıyorum fakat bulamadım.yönlendirirseniz sevinirim.iyi günler dileğiyle.

picmanya

ordan kargoya verilme şartları uyuyorsa ve kargo şirketi kargoyu teslim almışsa yurt içine girişte zaten sorun yaşamazsın

mezire

ben getirtim en ucuz kargo ile.  ama gümrüğe takıldı. topkapı da posta işletme merkezi. oraya gidip memura hobi amaçlı olduğunu söylüyorsun veya geliştirme kartı olduğunu. birazda memurun insafına kalmış. 3-4 defa aynı şekilde getirttim bir sorun çıkmadı. 150€ altı olunca pek ilgilenmiyorlar.

eğer  gelen kutunun büyüklüğü küçüldükçe gümrüğe bile takılmadan kapına kadar geliyor kargon.

mng kargo ile direk geldiğini ilk kez duyuyorum. eğer öyle olursa kargo ücretini biraz fazladan verip bende getirtebilirim.