arm kursu varmı?

Başlatan quigon1977, 19 Nisan 2010, 22:57:31

burakoz1989

Alıntı yapılan: checksum - 20 Nisan 2010, 08:22:23
Gercekten cok yardım ediyor sitemizin halkı.Bir önceki konuda heralde diz cöküp yalvarmadıgım kaldı sanırım.Heralde projelerindeki aksaklıkları gideren arkadaşlar cuffff arazi oluyor bir daha uğramıyor.Burda olayı kişiselleştirmeyelim arkadaslar bilgilerimizi paylasalım elimizden geldiğince yardımcı olalım.Vizyonumuz "TÜRK insanın büyük projelere imza atmış olması" olmalıdır.Ben problemlerimi çözebilsem arm ile 5 eksen makina yapıcam.Normalde 8051 ciyim.8051 le yaptıgım bicok büyük orta çaplı projem var.Bilgi paylaştıkca artar arkadaslar.Armnin üstadlarını sitede en kısa zamanda bekliyoruz.Çünkü bilgi birimkilerine ihtayı olan bircok arkadasımız var tıpkı benim gibi.

İyi Çalışmalar.
merhaba kardeş bende  picle baya bişiler yaptım lpt porttan kontrollü 3 eksenli cnc devresi hazırladım bunu ice geliştirmek istiyodum yapacagım kontrol ünütesi pc den tamamen bağımsız herşeyi kendi içinde mevcut bi projem vardı hocalarıma danıştım ancak armla yapabilirsin o işini görür dediler arm lpc 1769  kiti aldım fakat programlama kısmında baya bir eksik var içinden nası çıkacağımı bilmiyorum ilk defa arm kullanıyorum edindiğimiz bilgileri paylaşabilirsek memnun olurum bu arada ben 3 eksenin makanik aksamını hallettim makanik konusunda bir ihtiyacın olursa elimden geldiğince yardım ederim

MC_Skywalker

Alıntı yapılan: burakoz1989 - 07 Temmuz 2011, 20:45:42

merhaba kardeş bende  picle baya bişiler yaptım lpt porttan kontrollü 3 eksenli cnc devresi hazırladım bunu ice geliştirmek istiyodum yapacagım kontrol ünütesi pc den tamamen bağımsız herşeyi kendi içinde mevcut bi projem vardı hocalarıma danıştım ancak armla yapabilirsin o işini görür dediler arm lpc 1769  kiti aldım fakat programlama kısmında baya bir eksik var içinden nası çıkacağımı bilmiyorum ilk defa arm kullanıyorum edindiğimiz bilgileri paylaşabilirsek memnun olurum bu arada ben 3 eksenin makanik aksamını hallettim makanik konusunda bir ihtiyacın olursa elimden geldiğince yardım ederim

Forumu içindeki ARM konularını inceler isen birçok kaynak paylaşıldı.  bu konuda şu adresten bahsedilmiş. http://www.barissamanci.net/Makale/13/lpc2000-programlama-klavuzu/

burakoz1989

Alıntı yapılan: MC_Skywalker - 07 Temmuz 2011, 23:49:18
Alıntı yapılan: burakoz1989 - 07 Temmuz 2011, 20:45:42

Forumu içindeki ARM konularını inceler isen birçok kaynak paylaşıldı.  bu konuda şu adresten bahsedilmiş. http://www.barissamanci.net/Makale/13/lpc2000-programlama-klavuzu/
Baya bi inceledim ya barışsamancının kitabınıda indirdim bi kaç konuyu okudum hatta bi kaçtane led uygulamasıda yaptım ancak basik biliyorum c bilmediğim için baya bi sıkıntı çektim ama bu aralar baya bi yol aldık elde düzenli bi şekilde net bi döküman yok picdeki gibi, arayıp kendin bulman gerekiyo bide elektronikçi değilim makineci olunca çıkmaza sokuyo insani yardımın için teşekkür ederim ayrıca lpc17xx serilerinde quadrature encoder interface modülü varmış bunun hakkında biraz bilgi verebilirmisin acaba?

computerboy

Arkadaşlar konyada bir firma gömülü sistemler üzerine eğitim veriyor. belki işine yarayan olabilir.

Link: http://www.armturkiye.com/index.php?option=com_content&view=article&id=108&Itemid=89&lang=tr