seri haberleşme sorunu

Başlatan scorfield_52, 24 Nisan 2010, 03:39:17

scorfield_52

Arkadaşlar benim seri haberleşme ile ilgili bir sorunum var.Konuyu ve projeyi aşağıya yazacağım lütfen yardımcı olabilirseniz çok sevinirim yoksa kafayı yemek üzereyim hakikaten...

Proje:pic16f877 ile ortamdan sıcaklık verisini alıp bunu otomatik olarak lcd ve seri haberleşme yaptığım pc de görmem gerekiyor.sıcaklık sensörü olarak ds18b20 kullanıyorum.Sorunum da yazılım kısmında veriyi virtual terminal de simule ederken alamıyorum lcd de görebiliyorum fakat virtual de göremiyorum...Lütfen elinde böyle bir proje yapılı olan varsa ya da bana bu konuda yardımcı olabilecek çok acil olarak, çok ama çok sevinirim...

hasangurlek

C benim ilgi alanım değil ama son zamanlarda öğrenci arkadaşlarda maalesef göremediğimiz güzel Türkçe kullanımın için teşekkürler. Sokak dilinin yazıya dökülmesinden gerçekten usanmıştık.

PC iletişiminde TX, RX hatlarını sürdüğün devrenin şemasını ve hatalı olduğunu söylediğin yazılımın ilgili kısmını paylaşırsan C ile uğraşan arkadaşlar kısa sürede sorununu çözer. Ayrıca hazır kodları kopyalayıp kullanman seni geliştirmez, geleceğine katkı sağlamaz. Bunun için elindeki yazılımı geliştirmeye devam etmelisin.
http://www.cyber-warrior.org, Although they like whiteness, sometimes twilight is required...  Hala evlilermi bilinmez ama kesinlikle artık uygun değiller !!!

scorfield_52

yazı dilimle ilgili güzel sözler için teşekkür ederim hasan hocam.. başlığını açtığım devreme gelince devrenin pc ye veri gönderme alma kısmını hallettim uğraşa uğraşa:))bu sefer de şu sorunum var bana aldığım sıcaklık verilerini görebileceğim bir windows form applicationa ihtiyacım var örnek kaynak bir uygulama elinde olan varsa ve paylaşabilirse memnun olurum.Teşekkür ediyorum şimdiden herkese çalışmalarında başarılar...

hasangurlek

http://www.cyber-warrior.org, Although they like whiteness, sometimes twilight is required...  Hala evlilermi bilinmez ama kesinlikle artık uygun değiller !!!