Ampermetre Resimleri

Başlatan Erol YILMAZ, 04 Mayıs 2010, 11:58:08

Erol YILMAZ

Akım şöntü devre üzerinde olup, Akım 5A e kadar ölçülmektedir.

MCU : ST LITE serisinden,
Opamp : TI marka OP07,
Voltaj regülatorü : ST 7805,
Trafo : ASLAN trafo

Daha fazlasını merak edenler ürünü alıp inceleyebilir... :D

Logan

ENDA marka ampermetrelere benziyor bu Allegro.
İmza.

picmanya

devrenin elemanlarının bağlantı şemasıda varmı verebilirmisiniz devreyi alsakda onu bu tür devrelerden çıkarmak zor oluyor

Erol YILMAZ

Alıntı yapılan: Logan - 04 Mayıs 2010, 12:02:42
ENDA marka ampermetrelere benziyor bu Allegro.

Aksini iddia etmedim, Ampermetre ENDA marka :)

Bu arada şemasını isteyen arkadaş kendisi çıkartabilir :D

picmanya

şemayı çıkartmak içinmi devreyi alayım benim şu an pek işime yaramazki bu devre onu kullanabileceğim bir yer yok
benzer devre şemalarını merakımdan dolayı biriktirip inceliyorum bununda şeması hazırda varsa görmek istemiştim yoksa önemli değil devre resmi güzel ayrıntılı vermişsin eline sağlık birde ön gösterge tarafından ve alt dan bir resmini vermen mümkünmü

t2

Allegro arkadaşım bu resimler çok faydalı oldu. sağol varol.  İnanırmısınız teknik bilgiler kadar gerekli.  Burada reklama kızıyorlar gerçi ama gerçek hayatta lazım bu bilgiler. Nasıl imalat yapacaz malzemeyi nerden alacağız çok önemli.

1- Operatör panelleri ve dijital göstergeler için ENDA dan haberimiz oldu

2- Yerli imalat pcb türü güzel şebeke trafosu gerekli idi. kart üzerinde Aslan markayı gördüm. Çok sevindim.

camby

Enda çok iyi bir firma gibi duruyor , üretimi ve ar-ge'sinin nasıl olduğu cihazlardan belli,  PLC'leri de kendi üretimleri sanırım.
Bu Enda firmasının Kocaeli'de faaliyet gösteren versiyonu var mıdır ? 
Bende de bir sıcaklık kontrol cihazları var , şemasını çıkartacam diye duruyordu fırsat bulamadım, çekip yollayım ben de...

Erol YILMAZ

Alıntı yapılan: t2 - 04 Mayıs 2010, 13:44:15
Allegro arkadaşım bu resimler çok faydalı oldu. sağol varol.  İnanırmısınız teknik bilgiler kadar gerekli.  Burada reklama kızıyorlar gerçi ama gerçek hayatta lazım bu bilgiler. Nasıl imalat yapacaz malzemeyi nerden alacağız çok önemli.

1- Operatör panelleri ve dijital göstergeler için ENDA dan haberimiz oldu

2- Yerli imalat pcb türü güzel şebeke trafosu gerekli idi. kart üzerinde Aslan markayı gördüm. Çok sevindim.

Evet evet iyi olsun diye koydum bende resimleri :)

Faydalı olduysa ne güzel....