LPC1768 ARM CORTEX M3

Başlatan ahmet2004, 15 Mayıs 2010, 00:22:01

Erhan YILMAZ

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 22 Eylül 2010, 20:35:25
Benim Sormak İstediğim İki Konu Var.
Bu ARM çekirdkli İşlemciler le Yaptığımız bir Ürün İçin Yurdumda Kolayca Bulabilirmiyim ?
Birde ASM komutlarına Baktım, intel ASM (8051 family) ye benziyor gibi. Bağlantıları varmı ?

Hocam distribütörler adetli getiriyorlar. Onun dışında pic avr gibi piyasada bulunmuyorlar.Komut seti intel komut setini andırıyor intel ilk mikro işlemcilerden olduğu için muhtemelen komut setinden esinlenmişlerdir aynı şekilde avrnin komut seti de intel komut setine çok benzer.Hatta çoğu firma denetleyicileri intele benzer komut setleri kullanıyor.picler hariç

serdararikan

bildiğim kadarı ile arm bir işlemci markası değil bir çekirdeğin ismidir.ve bu çekirdek yapısını st,samsung,philips...gibi birçok firma kullanır.alt yapısı intel 8051 in alt yapısıdır.

eğer piyasada kullanımı artarsa mutlaka parakende piyasasında yerini alacaktır.bakın bugun avr aradım bulamadım memlekette.adamlar ne gidiyorsa onu getiriyorlar.

teknikelektronikci

ben benim farnell deki siparisi iptal ettim ti in ürünleri daha hosuma gidiyor su msp430 u biraz kavrayip ti dan devam edecem :)
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

fatihinanc

Arkadaşlar sonunda bugün kitler geldi.
İlk 19 adet bir kutu içerisinde.
Neyse açtım baktım ki ufak bir kağıt paket içerisinde sadece kit ve bir adet kart var...
Programlamak için kablo koymamışlar.

Bir iki resim çektim çok da kaliteli olmasa da idare eder...
Adreslerini gönderen arkadaşlara en yakın zamanda kitleri göndermeye çalışacağım.
Yanlız bazı kişiler hala adreslerini göndermediler...

Bu arada kargo ücreti olmasın diyorsanız Ankaradakilere haftasonu elden verebilirim.

Neyse hayırlısıyla kitlerimize de ulaştık ya...
Hepimize hayırlı uğurlu olsun.

Resimler...

Kainat dediğimiz kitap, yazıldığı dil ve harfler öğrenilmedikçe anlaşılamaz.  (Galileo Galilei)

Sepiroth

fatih hocam ben Ankara'da oturuyorum, size yakin bi yerden elden alabilirim hic kasmaya gerek yok:) insan bi yanina CD felan koyar, manuel vs ne cimriymis canim bunlarda:P
Either you feel it, or not...

computerboy

Üstad konyaya ne zaman geliyorsun haberleşelim bende o zaman elden alırım.

fatihinanc

Alıntı yapılan: Sepiroth - 23 Eylül 2010, 15:38:37
insan bi yanina CD felan koyar, manuel vs ne cimriymis canim bunlarda:P

Vallahi hocam ben de aynen öyle dedim. Böyle şatafatlı bir kutu bekliyordum. ama kesekağıdı gibi birşey çıktı.
İçerisinde verilen kartta bir kod var o da aktifleştirme kodu heralde..

@computerboy. Hocam bu hafta gelmeye çalışacağım inşallah.Haberlerşiriz.
Kainat dediğimiz kitap, yazıldığı dil ve harfler öğrenilmedikçe anlaşılamaz.  (Galileo Galilei)

mufitsozen

fatih hocam bende ankaradayim, sen zahmet etme ben gelip senden alirim, iletisim bilgilerini yollarmisin?
Aptalca bir soru yoktur ve hiç kimse soru sormayı bırakana kadar aptal olmaz.

serdararikan

üstad eğer kontenjan varsa birini almak isterim.

M_B

Fatih hocam; Şimdiden hepimize hayırlı olsun.

Hocam kart İstanbula ne zaman gelir.
Yoksa bizlerdemi  Ankaraya  taşınsak  ;)
Kolay gelsin.

İmkanın sınırlarını görmek için imkansızı denemek lazım.                                                             Fatih Sultan Mehmet

fatihinanc

@serdararikan;
hocam galiba kontenjan yok gibi...

@M_B
Hocam aslında kartlar İstanbul ve Ankara olmak üzere iki ayrı yere teslim edilecekti. Ama dün Özcan bey "depodaki arkadaşla dün görüşemedim, bu sabah görüştüm o da dün göndermiş kargoyu" dedi.
Bugün de teslim aldım zaten.
Diğer yerler için galiba şahıs adına kargoya vermem gerekecek.

serdararikan

Alıntı yapılan: fatihinanc - 23 Eylül 2010, 15:54:41
@serdararikan;
hocam galiba kontenjan yok gibi...

@M_B
Hocam aslında kartlar İstanbul ve Ankara olmak üzere iki ayrı yere teslim edilecekti. Ama dün Özcan bey "depodaki arkadaşla dün görüşemedim, bu sabah görüştüm o da dün göndermiş kargoyu" dedi.
Bugün de teslim aldım zaten.
Diğer yerler için galiba şahıs adına kargoya vermem gerekecek.

kontenjan yoksa sağlık olsun .diyecek bişey yok.ama almaktan vazgeçen olursa hemen alabilirim.

Sepiroth

Alıntı yapılan: fatihinanc - 23 Eylül 2010, 15:45:15
Alıntı yapılan: Sepiroth - 23 Eylül 2010, 15:38:37
insan bi yanina CD felan koyar, manuel vs ne cimriymis canim bunlarda:P

Vallahi hocam ben de aynen öyle dedim. Böyle şatafatlı bir kutu bekliyordum. ama kesekağıdı gibi birşey çıktı.
İçerisinde verilen kartta bir kod var o da aktifleştirme kodu heralde..

@computerboy. Hocam bu hafta gelmeye çalışacağım inşallah.Haberlerşiriz.
adamlar maliyeti dusurmenin dibine vurmuslar resmen :D
Either you feel it, or not...

fatihinanc

Açıkçası paketi açınca biraz şaşırdım. Kabloyu falan göremeyince...
Üzerinde B Type USB konnektör var. B tip hakkında iki çeşit kablo var diye duymuştum doğru mudur?

fatihinanc

Evet fotoğraf makinası için kullanılan kablolardan...

Kit üzerindeki ayaklar da boş pinleri lehimleyip, kabloyu da alıp başlamak lazım ama bizim okul da pazartesi açılacak...
Bu arada kitleri bugün göndermem biraz zor gibi. Ama yarın gönderebilrim. Galiba Pazartesi'ye ulaşır.