Haberler:

Forum kuralları güncellendi LÜTFEN  okuyunuz:  https://bit.ly/2IjR3ME

Ana Menü

LPC1768 ARM CORTEX M3

Başlatan ahmet2004, 15 Mayıs 2010, 00:22:01

fatihinanc

Evet ide keil den sonra bana da biraz karışık geldi.
Keilde yaptığımız ayar lpcxpresso idesinde de var midir diye baya bi kurcaladim. :)
Alışırız artık ne yapalım.
Alışamazsak da kartı ayırırız ;)

Evet kod parçası ile beraber bütün bir program çok hoş olur.   
Kainat dediğimiz kitap, yazıldığı dil ve harfler öğrenilmedikçe anlaşılamaz.  (Galileo Galilei)

computerboy

@fixdev hocam elinizdeki karttan bendede var extra psp glcd ve sürücü kartıda mevcut. sadece işlemciyi değiştirip 1768e uyumlu hale getierbiliyorsunuz. bu kart için yazdığınız kodların sizin için sakıncası yoksa alabilirmiyim ? ayrıca pinsel programınız mütiş olmuş emeğinize sağlık kitabınızı hevesle bekliyorum :)

Erhan YILMAZ

Kit bu gün elime geldi led programı yazım dedim derledim program flash butonuna tıklıyorum sonrasında donanımı bulmaya çalışıyor zaman aşımı v.s hata veriyor sonrada usb aygıt tanımadı diye hata veriyor lp3154tede ısınmalar var bu kitle böyle bi sorun başına gelen oldumu?

Erhan YILMAZ

Alıntı yapılan: tamirci_erhan - 28 Eylül 2010, 22:51:26
Kit bu gün elime geldi led programı yazım dedim derledim program flash butonuna tıklıyorum sonrasında donanımı bulmaya çalışıyor zaman aşımı v.s hata veriyor sonrada usb aygıt tanımadı diye hata veriyor lp3154tede ısınmalar var bu kitle böyle bi sorun başına gelen oldumu?

Led yakma programını çalıştırdım.Program flash butonuna basınca programı atıyor fakat çalıştırmıyor debug yapınca program çalışmaya başlıyor bendemi bi yanlış var anlamadım. ??? bi led programı için bi ton header dosyası ekliyor.İdesi karışık kullanışlı değil.

fahri-

programı çalıştırmak için ya debugdan RUN edeceksiniz ya da board u resetleyeceksiniz sizin programın çalışması için

Brsmnc

Merhaba arkadaşlar,

Board yapmak isteyenlere alternatif fikir olabilir. Ebayde çok güzel full+full boardlar satılıyor. Tüm soketleri ve entegreleri üzerine lehimli. "etteam" diye bir firma var. Bende 2 adet boardları var çok memnunum. Üçüncü olarakta aynı firmanın lpc1768 boardlarını alıcam. 80 dolara satıyorlar ebayde. Bazı satıcılar pazarlıkla iskontoda yapabiliyor. İş gücünü ve zamanı yeni board tasarlamaya harcamak istemeyenlere alternatif olabilir. Bahsettiğim firmanın boardları keilin MCBXXXX boardları ile 1e1 uyumlu olarak çalışıyor. Yani bu şu demek oluyor, keil veya başka bir firma o boardlar için bir kütüphane,uygulama notu, örnek proje (ethernet, sd , usb, gcld can ...) ürettiğinde aynı kodlar sizin boardunuzdada çalışıyor. Geliştirmelere devamlı açık yani. Keil uVision ilede uyumlu çalışıyor. Örnek proje ve uygulamalar için bahsettiğim kit kullanılabilir, şahsi projelerinizde ise lpcxpressoyu ortadan kırıp target kısmına header pinleri takıp DIP kılıf entegre gibi projeler arası taşıyabilirsiniz. 80 dolar altı başka kitlerde oluyor ara sıra ama fiyat/performans/uyumluluk bakımından etteam derim :)

Dün board elime geçti akşamınada bir inceleme yazısı yazdım merak edenler http://www.barissamanci.net/Makale/19/nxp-lpcxpresso/ adresinden okuyabilirler. Forum sakinleri cortex-m3 kısmından başlayabilir. başları hepinizin bildiği hikaye kısmı :) Boardların temin edilmesinde de başta fatihinanc olmak üzere emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkürler.

MC_Skywalker

Arkadaşlar;

Bu kitten tekrar alım olacak mı? olacak ise bende katılmak isterim. Olmayacak ise ben tedarik etmeye çalışacağım.

fatihinanc

Ben de @cynetron (Ersin Abi) ye teşekkürü borç bilirim. Kendisi biraz perde arkasında kaldı ama onun da az emeği geçmedi...

@mc_skywalker
Şimdilik bir alım gözükmüyor.galiba stoklarda da sıkınti var.
Kainat dediğimiz kitap, yazıldığı dil ve harfler öğrenilmedikçe anlaşılamaz.  (Galileo Galilei)

MC_Skywalker

evet çoğu Distributor da yok.

Ek:

www.futureelectronics.com den benzer bir tane buldum onu aldım az önce. 42$ kargo tutu.

http://www.futureelectronics.com/en/Technologies/Product.aspx?ProductID=OM13000NXP3001413.

X-Fi

fatih hocam, cynetron hocam neredesiniz son durum nedir birdaha görüşme sağlıyabildinizmi kitler hakkında iyi bi haber bekliyoruz tükiyeye girsede biran önce elimize ulaşsa artık :)
http://www.coskunergan.dev/    (Yürümekle varılmaz, lakin varanlar yürüyenlerdir.)

muhittin_kaplan

sanırım bugün gümrüğe gelecekti.

MC_Skywalker

Sonunda kitim bugün kargodan teslim aldım. LPCExpresso IDE kurup kurcalamaya başladım.

fatihinanc

Arkadaşlar kusura bakmayın benim okul işlerini hala oturtamadım...
Buraya da yazmaya çok vakit bulamamıştım.

Şimdi ben bugün sabah gelmesi gerekiyordu diye mail attım Özcan beye ama cevap gelmedi.

Özcan beyden cevap gelince ben buraya yazacağım zaten.
Kargo gönderimini de hemen yaparım inşaallah.

Ek : Bu arada daha sonradan kit talebinde bulunan arkadaşlar oldu. Özcan Bey ile en son görüştüğümde stoklarda sıkıntı vardı. Bugün yarın stokların son durumunu da sorarım

MC_Skywalker

The Definitive Guide to the ARM Cortex-M3 kendi kendini açan rar dosyası

http://hotfile.com/dl/74247713/9c0eb74/birkedigordumsanki.exe.html

Sepiroth

-
Either you feel it, or not...