Apartmanlardaki hareket sensörleri

Başlatan Ankaralı, 17 Mayıs 2010, 01:01:51

Ankaralı

Apartmanlarda merdivenlerden çıkarken bizi algılayan ve ışıkları yakan sensör nedir? PIC le kontrol edilebilirmi?

Teşekkürler.İyi çalışmalar....
@ NEXYS2

ipek

PİR sensor diye geçiyor
PYROELECTRIC PASSIVE INFRARED SENSOR
bunu yapmakla uğraşma satın al sudan ucuz elektronik kısmını halletmeniz durumu kurtarmıyor önünde özel bir filitre var...

Ankaralı

Hocam sağolun.
Bu sistemi bizim öğrenci evine uyarlamak istiyorum.Sensör çıkışını alıp alarm sistemine bağlamak geldi aklıma.Tatsız olaylar yaşadık çözüm aramaktayım.Yanlız özel filtreden kastınızı anlamadım?Bu filtre neyi geçirip neyi filtreliyor?
@ NEXYS2

modernherakles

burada bahsedilen sensör insan sıcaklığını ölçtüğü için burdan alınan sinyalin çeşitli şekilde filtre edilmesi ayrıca sensörün önündeki gözün sağlıklı biçimde odaklanması gerekir. Ancak böylece doğru ve geniş açılı bir şekilde ölçüm yapması sağlanmış olur.

yoksa sizde yaparsınız ama örnek verirsek hırsızı yakalayamayacağınızı söylemek istemiş arkadaş.
If we hear, we forget; if we see, we remember; if we do, we understand – Confucius

Ankaralı

İnternette arayıp taradım ne bir devre şeması ne de başka bişey...
@ NEXYS2

ahmet2004

Pyroelectric Infrared Detectors (PIR): Şemalar

ahmet2004

Ankaralı

@ NEXYS2

mystery

cok yararlı bir yazı olmus emek veren herkese tesekur ederım ancak devrenın sematıgınde ustte bır bolum var devreye baglı gorunmuyor bu kısmı anlamadım yardımcı olabılecek bırılerı varmı?