TC4069 Entegre Yardım

Başlatan Umuty, 24 Mayıs 2010, 01:25:53

Umuty

TC4069 entegresi kullanacağım fakat proteusta bulamadım devreyi deneyemiyorum.
Entegre hakkında bilgisi olan varsa yardım ederse sevinirimmm. teşekkürler

Umut YILMAZ
umut@umutyilmaz.com.tr

OG

Özel bir entegre değil, inverter veya not gate olarak herhangi bir kapıyı kullanabilirsin.

Datası;
www.courses.ebe.uct.ac.za/eee317w/CD4069UBC.pdf
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

Umuty

Peki vermiş olduğunuz CD4069UBC entegresi TC4069 un bacan yapısı ile aynı mı?
Bir de simisulasyon için proteusta entegreyi bulamadık, onu nasıl ekleyebiliriz?

OG

Aynı.

Keywords'e not yaz enter bas çıkar.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

asleep

Ey bir aileye bile hükmedemeyen ilerici ; üç kıtaya, yedi denize hükmeden ecdadın mı gerici ?

Umuty

Arkadaşlar benim sıkıntım Proteusta entegre bulunmadığımdan simulasyonu görememem.
Proteus'a bu entegreyi nasıl ekleyebiliriz?

Umuty

Multisim10.1 de deneyim dedim. 4069BCP diye bir entegre var yalnız bildiğimiz 2 bacaklı inverter, bana gerkli olan 14 bacaklı...

ferit06

multism kullanmadım ama o gösterim 4069 içerisindeki altı adet inverterden birisidir. her inverter biribirinden bağımsız çalışır. Yalnızca beslemeler (Vdd Gnd ortaktır).

murbay

proteus 7.1 'de 4069 var
sadece 4069 diye yazarsan gelir.
Açıklayıcı olun, gizemli yazmak maharet değildir...

Umuty

Varda isis te simulasyon yapmak için 14 bacaklı entegresi yok, iki bacaklı olarak gözüküyor..

dhan000

simulasyon progralarının bu entegreyi 14 bacaklı olarak göstereceklerini sanmıyorum...yukardada yazılmış bu entegrenin içinde birbirinden bağımsız 6 adet inverter var simulasyonda sen kaç tane kullanacaksan o kadarını kullanırsın 6 tanesi bir entegredir simulasyon proğramıda 6 tanesine IC1A...IC1N koyar sonrasında ise IC2A dan başlar...