Endüstriyel Tartım Platformu ve İndikatör İhtiyacı...

Başlatan alayli, 01 Haziran 2010, 16:22:28

alayli

Arkadaşlar merhaba;

Bir otomasyon projemde kullanılmak üzere endüstriyel terazilere ihtiyacım var. Baykon, esit vb. firmalardan teklif aldım, fakat çok yüksek fiyatlar. Bana daha ucuz çözümler lazım... Aşağıda kısaca özetlediğim gibi:

Alıntı YapTicari ölçüm yapmayacağım. Amacım; darası dâhil yaklaşık 60kg gelen içi sıvı dolu tankların ağırlığına bakarak, yaklaşık sıvı seviyesini ölçmek ve scada ekranında göstermek. Hassasiyet de önemli değil. +/- 250 gr bile kabul edilebilir benim açımdan. Aşağıdaki özelliklere sahip tartım ünitesi için mümkün olabilecek en ucuz çözüme yönelik tavsiyelerinizi rica ederim.

İndikatör :
Üzerinde hiçbir şekilde display olmasına gerek yok. Dijital çıkış okunup scada yazılımına aktarılacak tarafımızdan...
4-20mA ve/veya 0-10V gibi analog çıkışlara da ihtiyacım yok.
Sadece RS232 veya RS485 dijital çıkış benim için yeterli.

Tartım Platformu:
60 kg gibi bir yükü ölçeceğim ve yerde kullanacağım için asimetrik vektörel yüklere dayanımı açısından en az 100 kg olmasını tercih ederim.
Platform ebadı minimum 40 x 40 cm maksimum 60 x 60 cm olmalı...
Veya sizin önereceğiniz paslanmaz özellikte başka platformlarda olabilir.

Bu veya benzer özellikte bir dijital ölçüm ünitesi tavsiye edebilir misiniz? Aklımdan geçen fiyat 200-400$ aralığında bu fiyatlara bu özellikte bir tartım modülünü nereden bulabilirim... Sıvı seviyesi ölçümü için tankların içersine ultrasonik vb. herhangi bir sensör daldırmak olası değil. Tanklar medikal uygulama amaçlı ve içlerinde sıvı nitrojen var. Sıcaklık -150/-196oC aralığında. Bu sıcaklıkta çalışabilen sıvı seviye sensörlerinin fiyatları da uçuyor. İlk etapta 3 adet ihtiyacım var....

İlginiz için şimdiden teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim...
Anca kazganmiş itmiş ilimiz törümüz erti. Türk Oguz begleri budun esiding. Üze tengri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun, ilingin törüngin kim artati? (udaci erti)

alayli

Bordda bu konuda fikri olan kimse yok mu? Yoksa bordun yeni halinde bizim mesaj arada kaynayıp gitti mi?
Anca kazganmiş itmiş ilimiz törümüz erti. Türk Oguz begleri budun esiding. Üze tengri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun, ilingin törüngin kim artati? (udaci erti)

Analyzer

Selam,

Ben en uygun Elikon otomasyondan fiyat almıştım. Bir görüşün isterseniz.

Analyzer
Üşeniyorum, öyleyse yarın!