hibrit kılıfı

Başlatan muratcuk, 19 Şubat 2004, 16:55:37

muratcuk

Merhaba arkadaşlar;
Hibritlerin üzerinde kaplı olan maddeyi karta zarar vermeden nasıl sökebiliriz?Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

NICHOLAS

Dostum ben daha önce smd sökmek için kullandığım sıcak hava tabancası ile ısıtarak hibritlerin üzerindeki maddeyi söküyordum.Malzeme ısınınca yumuşuyor. :oops:

aster

porselen ısı canavarındanmı söz ediyorsunuz ?

byka

ben boya sökücü ile bir cok  kere söktüm
DWIN LCD Satış Türkiye email:info@kamantek.com  web:http://www.kamantek.com/shop/index.php

aster

evet boya sökücüyü bir fıçayla 2-3mm kalınlıkta uygulayın biraz bekleyin ellerinize bulaşmasın sonra bir tornavida ile hafiften kaldırmayı deneyin her katman kalktığında yeniden sökücü ileve edin yumuşama olduğunda malzeme köpürür gibi olacaktır
uygulama sırasında ameliyat eldivenleri kullanın
Dikkat !!!!.... ellere gözlere bulaşmasın tehlikelidir yakar

muratcuk

kartın üzerine kaplı olan malzeme porselen. bazılarını üzerinde slikona benzer bir madde var onu alkol veya boya sökücü ile çıkartabiliyorduk.ama kartın üzerine kaplı olan madde porselen arkadaşlar varmı bunu bir yöntemi?

aster

Allah kolaylık versin çok zor bir iş bulmussun
ısıtma ile bu iş çok zor çünkü porselen ısı canavarıdır
cevabını bende bilmiyorum, kır diyecem ama malzemenin çoğu buraya entegre yapılmıştır
kolay gelsin  :roll:

cozturk

Arkadaşlar bunu çözen bişey var mı biliyor musunuz?
Donunca taş gibi oluyor. yaklaşık 3 saatte tam donuyor.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ: Isıya Dayanım: + 200 ºC. Baskıya Dayanım: 800 kp/cm². Çekmeye Daya- nım: 300 kp/cm². Kuruma Süresi, oda sıcaklığında: 3 saat. Kuruduktan sonra; boyanabilir,delinebilir, zımparalanabilir. Son kullanma tarihi: Karıştırılmadan oda sıcaklığında 3 yıl, buzdolabında 5 yıl.

muratcuk

arkadaşlar hepinize çok teşekkürler.

teknisyen

gateelektronikte kaplama sökme işi için kimyasallar  var bi görüş derim 312 267 32 00 porselen için bişey diyemem kolay gelsin
www.gateelektronik.com.tr

cozturk

Arkadaşlar porselenin soğuk tatbik edileni var mı ? bana ondan lazım. Mercimek kondansatörün içine daldırıldığımalzemeyi de öneren oldu. nereden bulabiliriz.